Komputery Zebra EC5x designem przypominają zwykłe, eleganckie smartfony, jednak mają szereg funkcji roboczych i wzmocnioną konstrukcję, co zmienia je w wydajny, przenośny i trwały sprzęt roboczy.  

Zacznijmy od tego, że urządzenia z serii EC50 i EC55 przeznaczone są dla pracowników handlu detalicznego, branży hotelarsko-gastronomicznej, sprzedawców w terenie, kurierów, urzędników oraz pomocniczego personelu medycznego. Sprawdzą się jako narzędzie do optymalizacji pracy na różnych stanowiskach, między innymi przy wsparciu sprzedaży (także w mobilnym punkcie handlowym), podczas inwentaryzacji, w ramach usług concierge, przy obsłudze bezpośrednich dostaw do sklepów (DSD), w transporcie pacjentów, w ramach współpracy w zespołach czy utrzymania czystości w obiektach. Przy czym, dzięki wzmocnionej konstrukcji, urządzenia z rodziny EC5x są odporne na zalania wodą, upadki oraz kurz. Należy też podkreślić, że współpracują z systemem Workforce Connect, który dzięki obsłudze wiadomości tekstowych ułatwia kontakty między pracownikami, jest kompatybilny ze sprzętem PBX i obsługuje usługi PTT.

Oczywiście każdy model EC5x zmieści się w kieszeni, ale dzięki odpowiednim akcesoriom może być noszony przy ubraniu. Co ważne, wszystkie modele EC5x są przystosowane do współpracy z czytnikami RFID oraz mogą być montowane w specjalnym uchwycie pistoletowym zwiększającym komfort przy długotrwałym, częstym sczytywaniu kodów. W razie potrzeby łatwo można je zmieniać w komputery stacjonarne, montując je w stacji dokującej podłączonej do monitora i klawiatury. 

Zebra EC5x

Pułapka na złodzieja

Modele serii EC5x wyposażono w 5-calowy ekran HD, przez co użytkownikom przypominają zwykłe smartfony. W odróżnieniu jednak od nich zostały wyposażone w dodatkowe funkcje skanowania, lepszą łączność WiFi oraz pakiet programów Mobility DNA firmy Zebra, obejmujący dodatkowe zabezpieczenia, narzędzia programistyczne oraz aplikacje do optymalizacji działalności firmy. Komputery EC5x potrafią skanować prawie wszystkie kody w każdych warunkach, a tylnym aparatem o rozdzielczości 13 megapikseli można robić szczegółowe fotografie, dokumentując w ten sposób dostawy lub realizację zadań. Ponadto, standardowe baterie EC5x zapewniają możliwość intensywnej pracy przez dłużej niż jedną zmianę.   

Modele EC5x wyposażone są w funkcję Device Tracker, stanowiącą część pakietu Mobility DNA, która umożliwia zlokalizowanie urządzenia, nawet po jego wyłączeniu. W czasach, gdy pracownicy pierwszej linii oczekują coraz mniejszych i poręczniejszych urządzeń, a jednocześnie ich praca coraz częściej zależy od urządzeń mobilnych, ograniczenie ryzyka kradzieży takiego sprzętu to jeden z priorytetów działalności biznesowej. Chmurowe rozwiązanie Device Tracker stale monitoruje lokalizację urządzenia oraz status połączenia z siecią, wykorzystując istniejącą sieć WiFi, oszczędny tryb Bluetooth oraz funkcje audio, wspomagając w ten sposób stałe lokalizowanie komputera.

Długi cykl życia

W odróżnieniu od stale zmieniającej się oferty modeli smartfonów konsumenckich, których średni okres użytkowania to 18 miesięcy, modele serii EC5x oferowane będą w sprzedaży przez cztery lata, dzięki czemu mogą wkomponować się na stałe w krajobraz firmy, mimo jej wzrostu i rozwoju technologii. Okres wsparcia dla komputerów EC5x wynosi cztery lata po zakończeniu sprzedaży, co daje w sumie ośmioletnie wsparcie techniczne licząc od premiery modeli. Użytkownicy nowych komputerów będą mieli też do dyspozycji LifeGuard for Android, pierwsze tego typu w branży rozwiązanie zabezpieczające oprogramowanie komputerów mobilnych klasy korporacyjnej. Dzięki temu aktualizacje bezpieczeństwa dla serii EC5x dostępne będą w sumie przez osiem lat.

Innowacyjne podejście firmy Zebra bazujące na rozwiązaniach platformowych, daje przedsiębiorcom dostęp do największej branżowej oferty komputerów klasy korporacyjnej opartych na systemie Android 10. Użytkownicy rozwiązań tej marki uzyskują w ten sposób dostęp do aplikacji opracowywanych przez czołowych niezależnych dostawców oprogramowania, które mogą wykorzystywać w swoich urządzeniach, również w najnowszych modelach EC5x. W ten sposób zminimalizują złożoność swojej infrastruktury, jednocześnie maksymalizując bezpieczne użytkowanie sprzętu na długie lata.