To komputery wyposażone w procesory firmy Intel Core vPRO z najnowszym oprogramowaniem Windows 11, stanowiące ciekawą propozycję nie tylko dla klientów biznesowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ich użytkownicy działają w ramach pracy hybrydowej. Docenią je także szefowie firmowych działów IT, których głównym wyzwaniem, przed jakim obecnie stoją, jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i komfortowych narzędzi do wypełniania służbowych obowiązków. Stawką jest zwiększenie efektywności pracy, co przełoży się na wyniki firmy.

Bezpieczeństwo – podstawowa zasada pracy hybrydowej

Kluczową kwestią w przypadku nowych rozwiązań jest fakt, że są one w pełni bezpieczne. Ochrona sprzętu w tym przypadku jest wieloetapowa i zaczyna się już od momentu uruchomienia urządzenia. System operacyjny w tych komputerach jest przygotowany do wymogów pracy w modelu zerowego zaufania. Jego użytkownicy dzięki zabezpieczonym rdzeniom i systemom zyskują izolację sprzętową, szyfrowanie i ochronę danych przed złośliwym oprogramowaniem – podkreśla Emilia Kowalczyk-Stefańska, Product Manager w AB.

Dodaje przy tym, że zastosowanie narzędzi i aplikacji chmurowych Microsoftu, pozwala bezpiecznie przechowywać dane i kontrolować ich aktualizację. Synchronizacja z pozostałymi współpracownikami umożliwia wygodną pracę zarówno w aplikacjach wirtualnych, jak i lokalnych.  

Nowa jakość pracy zespołowej na odległość

Praca w modelu hybrydowym to częste wideokonferencje, praca z wieloma aplikacjami jednocześnie przy użyciu jednego ekranu. Wspólne rozwiązanie tak doświadczonych firm, jak Microsoft i Intel, podnosi komfort pracy użytkowników poprzez optymalizowanie miejsca na ekranie czy funkcję tworzenia wirtualnych pulpitów dla poszczególnych projektów. Użytkownicy, w zależności od posiadanego komputera, mogą też pracować bardziej intuicyjnie z wykorzystaniem pióra, głosu i dotyku. Za pomocą paska zadań mogą włączać i wyłączać wyciszenie w swoim urządzeniu lub intuicyjnie prezentować współpracownikom wyniki swojej pracy w jednej z aplikacji.

Warto zaznaczyć, że decydując się na rozwiązanie z najnowszym oprogramowaniem Microsoftu, można również wybierać z bogatej oferty aplikacji chmurowych Microsoft 365. Pakiet Microsoft 365 Business Standard zapewnia potężne aplikacje biurowe i usługi, które pomagają w prowadzeniu i rozwijaniu firmy. Wersja Premium usługi Microsoft Teams zawarta w subskrypcji Microsoft 365 Business Standard umożliwia nagrywanie spotkań, wykonywanie połączeń telefonicznych i prowadzenie konferencji głosowych, a także zapewnia między innymi 1 TB miejsca na pliki dla każdego użytkownika.

Licencja dla jednego użytkownika zapewnia dostęp do pełnych instalacji aplikacji pakietu Office na pięciu urządzeniach: sprzęcie mobilnym, tabletach i komputerach. Usługa jest dostępna na komputery Mac oraz dla systemów iOS oraz Android i zapewnia stale dostępną pomoc telefoniczną oraz wsparcie przez Internet ze strony Microsoftu.

Rozwiązania dostępne od ręki  

Każdy, kto sięga po nowoczesne technologie na potrzeby swojej firmy, oczekuje wsparcia przy wdrożeniu i oczywiście zapewnienia dostępności wybranych urządzeń. Wartością dodaną jest też przeszkolenie ich użytkowników. Dzięki temu, że rozwiązania Intela i Microsoftu dostarcza na polskim rynku  AB – jeden z europejskich liderów dystrybucji IT, klienci mają pewność, że cały proces zakupu i wdrożenia rozwiązań przebiegnie sprawnie i nie zakłóci pracy ich firmy.

Komputery z procesorami Intel Core vPRO i oprogramowaniem Windows 11 można znaleźć m.in. w sklepach internetowych Cezar.pl, Netland24.pl i w należącym do dystrybutora AB sklepie Alsen.pl.

W tej chwili w naszej ofercie posiadamy ponad 20 różnego rodzaju komputerów, które są wyposażone w unikatowe połączenie obu tych technologii. Cena podstawowych modeli zaczyna się od niespełna 3 tysięcy złotych, a najmocniejsze jednostki to koszt blisko 10 tysięcy złotych. Cena jest uzależniona od potrzeb użytkowników końcowych. Nasi doradcy nie tylko odpowiedzą na dodatkowe pytania, ale też kompleksowo pomogą zrealizować zamówienie, także w zakresie finansowania inwestycji – zapewnia Emilia Kolwaczyk–Stefańska.

Dodatkowe informacje na temat rozwiązań Intel Core vPRO i Windows 11 dedykowanych do pracy w modelu hybrydowym znajdują się na stronie internetowej AB – dystrybutora Intela oraz Microsoftu w Polsce.