Nowe modele SP-1120N, SP-1125N i SP-1130N są rozwiązaniem na każdą kieszeń. Skanują praktycznie wszystkie rodzaje standardowych papierowych nośników informacji, a także karty plastikowe. Urządzenia można podłączyć do wysokoprzepustowej sieci przewodowej, dzięki czemu bezpośredni dostęp do nich zyskują wszyscy pracownicy. Oczywiście nadal możliwe jest ich bezpośrednie podłączenie do komputera poprzez szybki interfejs USB 3.2.

Zespoły inżynierów producenta skoncentrowały się na zapewnieniu niezbędnych funkcji skanowania, przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjnej obsługi, z której znane są skanery Fujitsu.Druga generacja modeli SP umożliwia skanowanie poprzez sieć, które może być inicjowane bezpośrednio z urządzenia, po naciśnięciu znajdującego się na nim przycisku. Skanery serii Fujitsu SP są szczególnie przydatne dla pracowników, którzy chcą zautomatyzować procesy skanowania, rozpoznawania treści i udostępniania jej innym. Mechanizm automatycznego wyboru profilu skanowania (AutomaticProfile Selection) przyspiesza tempo adaptacji skanerów w nowych środowiskach, umożliwiając inteligentne rozpoznawanie układów formularzy, które są automatycznie klasyfikowane, nazywane i dystrybuowane do właściwych repozytoriów zgodnie z zaprogramowaną proce-durą przetwarzania.

Katarzyna Włoch, Product Manager, Alstor SDS  

Łącznie pracownicy przeciętnego przedsiębiorstwa każdego roku spędzają średnio 120 dni roboczych na działaniach administracyjnych, związanych z księgowością, procesami rekrutacyjnymi i innymi formalnościami. Bez narzędzi usprawniających pracę, które można zintegrować z firmowymi procesami, trudno im zapanować nad obecną sytuacją, nie mówiąc już o planach na przyszłość. Tymczasem analizy pokazują, że dzięki skutecznie wdrożonej transformacji cyfrowej można uzyskać aż 25 proc. oszczędności operacyjnych, wynikających z automatyzacji, przyspieszenia procesów i bardziej wydajnego obiegu dokumentów.

  

Wszystkie trzy urządzenia z nowej serii wyposażone zostały w pełny pakiet oprogramowania PaperStream. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu producenta w branży skanerowej, stworzono zestaw funkcji gwarantujących pozyskiwanie obrazów w najwyższej jakości.

Skanery serii SP, w odróżnieniu od rozwiązań konkurencyjnych, udostępniają równoważne pod kątem możliwości sterowniki PaperStream IP zgodne ze standardami TWAIN i ISIS, zapewniając przy tym automatyczne oczyszczanie dokumentów z niepożądanej zawartości (na przykład wzorzyste lub kolorowe tło, zagniecenia lub poplamienia), bez potrzeby skomplikowanych regulacji ustawień. Taka funkcjonalność gwarantuje najwyższą skuteczność optycznego rozpoznawania znaków (OCR) i oszczędność czasu, w związku z brakiem konieczności wielokrotnego skanowania tych samych nośników.

Podstawowe funkcje nowej generacji skanerów Fujitsu SP

Automatyzacja procedur skanowania, rozpoznawania i przetwarzania danych dzięki prekonfigurowanym profilom.
Łatwość integracji skanowania danych z procesami zarządzania informacją.
Zoptymalizowana technologia poprawy jakości skanowanych obrazów i rozbudowane mechanizmy rozpoznawania tekstu.
Tworzenie przeszukiwalnych plików PDF oraz edytowalnych dokumentów Word, Excel, PowerPoint, EPUB i innych.
Łączność poprzez sieć z dowolnego komputera.
Zapewnione oprogramowanie do centralnego zarządzania flotą skanerów, zwiększające wydajność administratorów.

Z kolei aplikacja PaperStream Capture umożliwia zarządzanie obiegiem skanowanych dokumentów. Jeszcze w trakcie ich digitalizacji możliwe jest wykorzystywanie separatorów i kodów kreskowych, czy też stref OCR do automatycznego nazywania, sortowania i przesyłania do właściwego miejsca lub odbiorcy cyfrowych wersji dokumentów. Dla najbardziej wymagających użytkowników istnieje możliwość automatycznego odczytu danych z dowodów tożsamości, znajdujących się w strefie odczytu maszynowego (MachineReadable Zone) i dystrybucji do cyfrowych repozytoriów.

Autoryzowanym dystrybutorem skanerów Fujitsu w Polsce jest Alstor SDS.

Logo-Fujitsu Alstor-SDS-Logo

Dodatkowe informacje: Katarzyna Włoch, Product Manager, Alstor SDS, k.wloch@alstorsds.pl