W dalszym ciągu istnieje przekonanie, że idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z pamięci masowej, wyposażonej w tanie dyski mechaniczne. Tę tendencję, a właściwie przyzwyczajenie, już od kilku lat próbuje zmienić NetApp, proponując niezawodne systemy all-flash. W tej chwili takie rozwiązania nie są już poza zasięgiem klientów z mniejszymi budżetami. NetApp w swojej ofercie ma m.in. macierz AFF C190 wyposażoną w 24 dyski SSD o pojemności 960 GB. Macierz C190 pochodzi z tej samej linii macierzy AFF, jest oparta na oprogramowaniu do zarządzania ONTAP. Udostępnia kompleksowe usługi przechowywania danych, ma wbudowaną ochronę danych, bezproblemową skalowalność, dużą wydajność i integrację z chmurą.

 

Macierz AFF C190

Kluczowe korzyści

Do najważniejszych korzyści należy przede wszystkim łatwa konfiguracja za pomocą prostego kreatora, która trwa kilka minut. Posiada wbudowane oprogramowanie do integracji z rozwiązaniami Oracle, MS SQL, MySQL, VMWare i innych technologii, umożliwiających szybkie i proste udostępnianie zasobów dla aplikacji zgodnie z aktualnymi potrzebami. Przy czym macierz daje możliwość zarządzania danymi SAN i NAS w jednym systemie.

Ponadto system AFF C190 umożliwia najlepszą w branży integrację z chmurą hybrydową i obsługuje wszystkie popularne chmury publiczne, w tym Google Cloud, Amazon Web Services, Microsoft Azure, IBM Cloud czy Alibaba Cloud.

Funkcjonalności, takie jak: kompresja, duplikacja czy kompakcja, pozwalają na optymalizację pojemności, co umożliwia obniżenie i kontrolę kosztów. Program Efficiency Guarantee to jeden z najlepszych programów dla klientów, gwarantujący uzysk większy niż 3:1. NetApp gwarantuje na piśmie, że „jeśli nie zostanie osiągnięty cel w zakresie uzysku pojemności, to NetApp podejmie kroki naprawcze”.

System AFF C190 zoptymalizowano tak, że zapewnia 10-krotnie szybsze reagowanie aplikacji niż macierze hybrydowe. Pozwala na uruchamianie większej liczby obciążeń na jednym systemie bez negatywnego wpływu na jego wydajność.

Z kolei funkcjonalności ONTAP, przykładowo NetApp Snapshot, NetApp SnapMirror, zabezpieczają przed nieplanowanymi przestojami. Zapewniono przy tym kompleksową ochronę danych, dzięki której biznes jest zabezpieczony przed utratą danych i można uzyskać zerowy wskaźnik RPO.

Oczywiście firmowe systemy muszą działać optymalnie, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych i utrzymując wydajność niezbędną dla aplikacji o znaczeniu krytycznym. Każda macierz zakupiona z serwisem ma dostęp do platformy analitycznej NetApp Active IQ, która udostępnia analizy pomagające w identyfikacji i eliminowaniu problemów przed ich wystąpieniem.

 

AFF C190 to nie jedyne rozwiązanie dla firm z mniejszym budżetem. NetApp wraz z firmą Arrow ECS ma w swojej ofercie kilka gotowych konfiguracji w atrakcyjnych cenach dla klientów końcowych. Część konfiguracji jest dostępna na stronie: https://www.events.arrowecs.pl/exppack2019.

Wszelkie dodatkowe informacje techniczne i cenowe można uzyskać pod adresem: netapp.ecs.pl@arrow.com.

Joanna Pelc
NetApp Product Manager
joanna.pelc@arrow.com

___________________________________________________________________________

O NetApp

NetApp to światowy lider w dziedzinie zaawansowanych systemów pamięci masowych przeznaczonych dla współczesnych przedsiębiorstw, które operują dużą liczbą danych. Od chwili założenia w 1992 r. firma ta dostarcza pierwszorzędne technologie i produkty upraszczające zarządzanie danymi. NetApp produkuje wyspecjalizowany sprzęt, oprogramowanie i usługi zapewniające sprawne zarządzanie systemami pamięci masowych w otwartych środowiskach sieciowych. Więcej informacji na stronie www.netapp.com.