Najważniejsza trafiła do rąk Daniela Drzewińskiego, prezesa Max Computers, który odebrał wczoraj nagrodę w kategorii Postać Rynku IT, przyznaną przez czytelników CRN Polska w ramach plebiscytu przeprowadzonego za pośrednictwem portalu CRN.pl. Zasłużenie, o czym świadczą między innymi wyniki spółki. Podczas gdy obserwatorzy rynku wieszczyli definitywny koniec subdystrybutorów, zespół „Maksa” zwiększał przychody ze 110 mln zł w 2010 r. do około 0,5 mld zł w ubiegłym roku. W tzw. międzyczasie centrala firmy przeprowadziła się do nowego, większego biura i magazynu. Jak mówi Daniel Drzewiński, na polskim rynku IT jest miejsce dla różnego rodzaju biznesów.

– Działam w tej branży od 20 lat i wiem, co mówię. Spokojnie mogą rozwijać się dystrybutorzy specjalizowani, jak również broadlinerzy. Jednak ani jedni, ani drudzy nie mają w ofercie wszystkiego. Za to my, dzięki otwartości we współpracy z różnymi dostawcami, oferujemy dostęp do wszystkich produktów na rynku – podkreślał w rozmowie z CRN Polska tegoroczny laureat prestiżowej nagrody branżowej przyznawanej od 1998 r.

Swój dzień miał też w czwartek Krzysztof Szubert, minister ds. cyfryzacji w Gabinecie Cieni Business Centre Club (jak również prezes Connect Distribution). Otrzymał tytuł Postaci Rynku IT od redakcji CRN Polska za podjęcie się roli rzecznika przedsiębiorców i obywateli, którym zależy na sprawnej oraz sensownej informatyzacji kraju. Jak sam przyznał, nie mógł już patrzeć na to, ile błędów i niepotrzebnych decyzji podejmują osoby odpowiedzialne za cyfryzację naszego kraju. Zaangażował się więc w prace Gabinetu Cieni BCC.

Pomyślałem, że mogę przyczynić się do poprawy tej frustrującej mnie sytuacji. Nawet nie jako decydent, ale właśnie doradca, działacz społeczny. Poświęcam na to wieczory, weekendy, ale czasem także dni robocze. Dokumenty tworzone przez Gabinet Cieni BBC trafiają do najważniejszych osób w państwie. Mam nadzieję, że kiedyś przyniesie to pozytywne skutki dla kraju – wyjaśnia Krzysztof Szubert. 

Obaj zdobywcy tegorocznych tytułów Postaci Rynku IT odebrali niecodzienne statuetki w kształcie figurek 3D obrazujących… ich samych. Wcześniej musieli oczywiście poddać się „skanowaniu” przez specjalistów z firmy Twin3D.

Producent, dystrybutor, handlowiec!

Na tegorocznej gali zasłużony tytuł Producenta Roku 2014 otrzymał Andrzej Sowiński, dowodzący polskim oddziałem Lenovo. Pod jego kierownictwem producent odniósł duży sukces na naszym rynku pecetów. Tak duży, że Andrzej Sowiński kilka tygodni temu odebrał od swoich szefów nagrodę dla najlepszego lokalnego szefa Lenovo w całym regionie EMEA. Potwierdzenie tego sukcesu w kolejnych latach będzie dużym wyzwaniem ze względu na poszerzenie portfolio o nowe produkty: serwery IBM (obecnie Lenovo) oraz mające zadebiutować w tym roku smartfony (producent przejął w tym celu część telefoniczną Motoroli).

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali Tech Trendy Biznes. http://www.crn.pl/galerie/konferencje/tech-trendy-biznes-2015.

Warto również posłuchać audycji naszego patrona medialnego – radiowej Trójki: <posłuchaj>

 

 

Z kolei mianem Dystrybutora Roku czytelnicy CRN Polska obdarzyli AB. Wrocławski broadliner stawia na rozwój sieci franczyzowych, m.in.: Alsen (ponad 400 sklepów), Kakto (przeszło 130) czy Optimus (ok. 80 partnerów). W sumie w trzech krajach – Polsce, Czechach i Słowacji – dystrybutor współpracuje z 1,5 tys. partnerskich punktów sprzedaży. Kolejny kierunek rozwoju to usługi dla sklepów internetowych, nie tylko z branży IT. W bieżącym roku AB przeprowadza się do nowej siedziby i gigantycznego magazynu (27 tys. m.kw.) w podwrocławskich Magnicach.

Jedną z najważniejszych nagród, jakie przyznajemy w plebiscycie CRN Polska, jest tytuł Handlowca Roku. Trafia do osób, które szczególnie dobrze obsługują resellerów w ich codziennych zmaganiach z klientami. Tym razem – w imieniu naszych czytelników – statuetki wręczyliśmy przedstawicielom AB, ABC Daty oraz Max Computers (odpowiednio): Damianowi Michalczykowi, Patrykowi Zielińskiemu i Mateuszowi Franczakowi. Szczególnie gratulujemy Damianowi Michalczykowi, który został przez resellerów doceniony po raz trzeci z rzędu.

Kolejny zwycięzca – tym razem w kategorii Debiut Roku – nie był zaskoczeniem dla uczestników gali Tech Trendy Biznes 2015. Nagrodę w imieniu Eptimo odebrał Józef Szajter, który zapowiada, że w ciągu kilku lat firma stanie się czołowym VAD-em na polskim rynku dystrybucyjnym.

Nagrody Vademecum – po raz pierwszy!

W bieżącym roku po raz pierwszy rozdaliśmy nagrody w imieniu czytelników kwartalnika „Vademecum VAR-ów i integratorów”. Otrzymali je producenci zaawansowanych rozwiązań w czterech kategoriach produktowych, jak również Dystrybutor Roku z wartością dodaną. W tegorocznym plebiscycie tytuł najlepszego VAD-a został przyznany Veracompowi, zaś wśród vendorów zwycięskie okazały się takie firmy jak:

  • Cisco oraz TP-Link (ex aequo) w kategorii Producent infrastruktury sieciowej,
  • ESET w kategorii Producent rozwiązań ochronnych
  • HP w kategorii Producent serwerów i pamięci masowych,
  • Schneider Electric w kategorii Producent systemów zasilania i klimatyzacji.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali Tech Trendy Biznes. http://www.crn.pl/galerie/konferencje/tech-trendy-biznes-2015.
Warto również posłuchać audycji naszego patrona medialnego – radiowej Trójki: <posłuchaj>
 
Wyróżnienie specjalne

Paweł Umiński, Channel Sales Manager Poland & Baltics w firmie Emerson Network Power, otrzymał od redaktora naczelnego CRN Polska nagrodę specjalną za ogromne zaangażowanie w budowę kanału partnerskiego, począwszy od 2013 r., kiedy amerykański producent zdecydował się na sprzedaż za pośrednictwem dystrybutorów, integratorów i resellerów.

To niezwykle trudna sztuka, żeby przekonać resellerów do sprzedaży produktów marki, która przez wiele lat działała na polskim rynku w modelu direct sales. Uważnie obserwowałem starania Pawła Umińskiego i słuchałem opinii naszych czytelników. Na tej podstawie zdecydowałem się uhonorować wysiłki Pawła Umińskiego, który wykonał potężną pracę w niełatwej, polskiej rzeczywistości IT – wyjaśniał Tomasz Gołębiowski, redaktor naczelny CRN Polska.

Paweł Umiński podkreślał, że jego zespół w ciągu dwóch minionych lat rozrósł się do sześciu osób. Menedżer właśnie awansował i w najbliższym czasie będzie odpowiedzialny nie tylko za polski rynek oraz kraje bałtyckie, ale będzie tworzył kanał partnerski Emersona w kilkunastu państwach Europy Środkowo-wschodniej.

Nagroda dla redaktora naczelnego CRN Polska!

Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB, zaskoczył uczestników gali Tech Trendy Biznes 2015, przyznając Tomaszowi Gołębiowskiemu nagrodę specjalną „za wkład w rozwój prasy IT”. Jednocześnie zadeklarował przeznaczenie 5 tys. zł na wybrany przez laureata cel. 

Zaapelował do innych osób z naszej branży, żeby przyłączyli się do tej inicjatywy i zwiększyli kwotę wyjściową. Wszystkich chętnych do przekazania datku prosimy o kontakt na adres:  tomasz.golebiowski@crn.pl. W kolejnym wydaniu CRN Polska ogłosimy, na jaki cel zostaną przekazane uzyskane pieniądze. Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom! Najprawdopodobniej zbiórka na cele charytatywne stanie się tradycją gali Tech Trendy Biznes.

Motywacja!

Galę Tech Trendy Biznes 2015 uświetnił występ gościa specjalnego – Wojciecha Herry, mówcy motywacyjnego i trenera, który specjalizuje się w projektach ukierunkowanych na zwiększanie efektywności sprzedaży. W swojej karierze zawodowej współpracował z firmami IT (m.in. Cisco, Dell, IBM) oraz motoryzacyjnymi (m.in. Lexus i Harley-Davidson). 

Patronem medialnym Tech Trendów 2015 była radiowa Trójka, zaś patronem technologicznym Twin3D – producent figurek 3D.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: http://www.crn.pl/galerie/konferencje/tech-trendy-biznes-2015.

Warto również posłuchać audycji naszego patrona medialnego – radiowej Trójki: <posłuchaj>