Profesjonalne rozwiązania monitorowe projektowane pod kątem wielogodzinnej pracy w ciężkich warunkach otoczenia mogą być bardzo atrakcyjne cenowo i zapewniać nieporównywalnie niższy współczynnik TCO (całkowitego kosztu posiadania) niż nieprzystosowane do takiej pracy telewizory. W ofercie NEC Display Solutions, producenta z najbogatszym portfolio produktów do wyświetlania obrazu, znajdują się dwie wyjątkowo ciekawe serie monitorów polecane do systemów
Digital Signage.

NEC MultiSync V to seria wielkoformatowych monitorów przystosowanych do pracy 24/7 i wyposażonych w najnowocześniejsze technologie dostępne w branży. Monitory w rozmiarach 40, 48, 55, 65, 75, 86 i 98 cali wyświetlają obraz z jasnością 500 cd/m2 i rozdzielczością 1920×1080 pikseli (modele do 55 cali) oraz UHD 3840×2160 pikseli (modele od 65 cali) wraz ze wsparciem dla kontentu HDR. Sercem monitorów jest platforma Athlon5 zawierająca procesor graficzny SpectraView zarządzający wyświetlanym obrazem. Dzięki temu monitory operują na palecie ponad 68 mld barw i są w pełni sprzętowo kalibrowalne. Oznacza to, że dokładność odwzorowania poziomu jasności, szarości, czerni, kontrastu i – co najważniejsze – wysublimowanych barw stoi na poziomie profesjonalnych monitorów graficznych. Modele z Athlon5 można zintegrować z mikrokomputerem
Raspberry Pi, dającym nieskończone możliwości zarządzania i wyświetlania kontentu przez sieć.
Monitory NEC z serii MultiSync V to pierwsze na świecie tego typu urządzenia umożliwiające bezpośrednią integrację z komputerami Raspberry Pi przez wewnętrzny interfejs monitora.

Zintegrowana funkcja emergency content zapewnia wyświetlenie w sytuacji kryzysowej wcześniej zaprogramowanego w monitorze pliku graficznego, np. schemat drogi ucieczki w przypadku pożaru lub informację o ewakuacji obiektu. Wszystko to za pomocą jednej komendy LAN wysłanej do monitorów przez sieć. Dla bardziej wymagających użytkowników NEC wyposażył monitory z serii MultiSync V w gniazdo opcji OPS. Pozwala ono na integrację potężnych komputerów z procesorem Intel i7, media playerów Android oraz wszystkich pozostałych urządzeń kompatybilnych ze standardem OPS. Monitory są doskonale przystosowane do pracy ciągłej w niekorzystnych warunkach otoczenia. Zostały wyposażone w zaawansowany system pasywnego i aktywnego chłodzenia, warstwę odprowadzającą i rozpraszającą ciepło oraz metalową obudowę ułatwiającą chłodzenie podzespołów monitora.

Dla klientów o mnijeszych wymaganiach w kwestii systemów zintegrowanych NEC proponuje serię MultiSync C. Modele o wymiarach 43, 50, 55 cali (Full HD) oraz 65, 75 86 i 98 cali (Ultra HD) wyświetlają obraz z jasnością 350 cd/m2 z zachowaniem reżimu pracy 24/7 i pracują podobnie jak seria V z kontentem HDR. Te korzystne cenowo monitory zostały wyposażone w profesjonalne panele, zaawansowaną elektronikę, gniazdo opcji OPS i możliwość zintegrowania komputera Raspberry Pi (dla modeli UHD). Seria MultiSync C to również zintegrowany media player z funkcją emergency content. Wbudowany w modele z serii C player umożliwia tworzenie prostych instalacji DS złożonych z kilku monitorów. Kontent można przekazywać w prosty sposób za pomocą sieci LAN bądź przenośnej pamięci USB.

Już wkrótce na wszystkich komputerach Raspberry Pi instalowanych w monitorach NEC producent będzie dostarczać darmowe oprogramowanie Digital Signage do tworzenia prostych systemów reklamowych bazujących na nośnikach cyfrowych.

Dodatkowe informacje:

Bartłomiej Płuciennik, Bartlomiej.Pluciennik@nec-displays-pl.com
Przemysław Siemaszko, Przemyslaw.Siemaszko@nec-displays-pl.com
Jacek Smak, Jacek.Smak@nec-displays-pl.com
Rafał Wójcik, Rafal.Wojcik@nec-displays-pl.com
Andrzej Habrat, Andrzej.Habrat@nec-displays-pl.com
Paweł Kołodziejczyk, Pawel.Kolodziejczyk@nec-displays-pl.com