Istnieją na rynku rozwiązania, które mimo zastosowania profesjonalnych podzespołów, projektowanych z myślą o wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach, mają bardzo atrakcyjną cenę oraz nieporównywalnie niższy współczynnik TCO niż nieprzystosowane do takiego działania telewizory. NEC Display Solutions, jako producent z najszerszym portfolio urządzeń do wyświetlania obrazu, może zaproponować dwie wyjątkowo ciekawe serie monitorów szczególnie polecane do systemów DS.

NEC MultiSync V to seria wielkoformatowych monitorów przystosowanych do pracy 24/7 i wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania w branży. Modele o wymiarach 40, 48, 55, 65, 75, 86 i 98 cali wyświetlają obraz z jasnością 500 cd/mkw. i rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli (modele do 55 cali) i UHD 3840 x 2160 pikseli (modele od 65 cali) oraz obsługują treści w formacie HDR. Sercem monitorów jest platforma Athlon 5 z procesorem graficznym SpectraView zarządzającym wyświetlanym obrazem, dzięki czemu operują na palecie ponad 68 mld barw i są w pełni sprzętowo kalibrowalne. Oznacza to, że dokładność odwzorowania poziomu jasności, szarości, czerni, kontrastu oraz – co najważniejsze – wysublimowanych barw jest podobna jak w przypadku profesjonalnych paneli graficznych. Monitory NEC z serii MultiSync V to pierwsze na świecie tego typu urządzenia zapewniające bezpośrednią integrację (poprzez wewnętrzny interfejs wyświetlacza) z mikrokomputerami Raspberry Pi. Zintegrowana funkcja emergency content w sytuacji kryzysowej wyświetla wcześniej zaprogramowany w monitorze plik graficzny ilustrujący chociażby drogę ucieczki w przypadku pożaru lub informację o ewakuacji obiektu. Wszystko to za pomocą jednej prostej komendy LAN wysłanej do urządzeń przez sieć.

Z myślą o bardziej wymagających użytkownikach NEC wyposażył modele z serii MultiSync V w gniazdo zgodne ze standardem OPS. Zapewnia ono integrację potężnych komputerów z procesorem Intel i7, media playerów z systemem Android oraz wszystkich pozostałych urządzeń kompatybilnych ze standardem OPS. Monitory doskonale przystosowane są do pracy ciągłej w niekorzystnych warunkach. Wyposażone zostały w zaawansowany system pasywnego i aktywnego chłodzenia, warstwę odprowadzającą i rozpraszającą ciepło oraz metalową obudowę ułatwiającą chłodzenie podzespołów monitora.

Klientom, którzy nie są bardzo wymagający w kwestii systemów zintegrowanych, NEC proponuje serię MultiSync C o wymiarach 43, 50, 55 cali (Full HD) oraz 65, 75, 86 i 98 cali (Ultra HD) wyświetlającą obraz z jasnością 350 cd/mkw. z zachowaniem reżimu pracy 24/7, obsługującą podobnie jak seria V treści w formacie HDR. Te korzystne cenowo monitory wyposażone zostały w profesjonalne panele, zaawansowaną elektronikę, gniazdo OPS. Zapewniają także możliwość zintegrowania komputera Raspberry Pi (dla modeli UHD). Seria MultiSync C to również zintegrowany media player z funkcją emergency content. Wbudowany w urządzenia z serii C player umożliwia tworzenie prostych instalacji DS złożonych z kilku monitorów. Kontent w łatwy sposób dostarczać można za pomocą sieci LAN bądź przenośnej pamięci USB.

Dodatkowe informacje:

Bartlomiej.Pluciennik@nec-displays-pl.com
Przemyslaw.Siemaszko@nec-displays-pl.com
Jacek.Smak@nec-displays-pl.com
Rafal.Wojcik@nec-displays-pl.com
Andrzej.Habrat@nec-displays-pl.com
Pawel.Kolodziejczyk@nec-displays-pl.com