W monitorach dla graczy istotne są parametry, które pomija się w pracy biurowej i profesjonalnych zastosowaniach. Dlatego powstają specjalne linie monitorów zoptymalizowanych pod kątem gier – jak seria G-MASTER renomowanej i lubianej przez użytkowników końcowych firmy iiyama. Seria ta jest dostępna na rynku od 2015 r. Tylko do końca 2018 r. klienci w Europie kupili ponad 600 tys. należących do niej monitorów, co świadczy o dużym ich zaufaniu do marki.

Zaawansowane technologie

Czym wyróżniają się monitory marki G-MASTER spośród urządzeń konkurencji? Są tworzone z myślą o tym, kto i jak ich używa, i dlatego są wyposażone we wszystkie pożądane przez graczy technologie.

  • Czas reakcji matrycy TN to tylko 1 ms.
  • Input lag paneli TN jest mniejszy niż IPS czy VA.
  • Częstotliwość odświeżania ekranu to 75–144 Hz.
  • Poziom jasności sięga 400 cd/m2.
  • Technologia FreeSync likwiduje zjawisko tearingu.
  • Podświetlanie typu Flicker free redukuje uciążli­we migotanie.
  • Redukcja niebieskiego światła korzystnie wpływa na komfort pracy.

Monitor dla każdego

W bogatej ofercie firmy iiyama każdy gracz znajdzie model, który spełni jego oczekiwania i nie przekroczy możliwości finansowych.

BLACK HAWK to niedrogie monitory, idealne dla początkujących gamerów. Mimo niskiej ceny są wyposażone we wszystkie istotne dla graczy rozwiązania.

SILVER CROW to duże monitory dla graczy (27 cali, roz­dzielczość WQHD) o niewygórowanej cenie.

RED EAGLE to absolutnie bezkompromisowe monitory dla graczy o częstotliwości odświeżania 144 Hz.

GOLD PHOENIX to doskonałe monitory o rozdzielczości 4K.

Przyszłość serii G-MASTER

W grudniu tego roku seria G-MASTER zostanie rozszerzona o dwa zupełnie nowe modele o proporcjach ekranu 21:9. Umożliwiają obserwację większego wycinka pola gry.

Iiyama G-MASTER GB3461WQSU-B1 to model wyposażony we wszystkie rozwiązania charakterystyczne dla serii Red Eagle. Zastosowana matryca typu ADS-IPS to nowość w serii monitorów gamingowych. Nie jest wolniejsza od matryc TN, a zapewnia szerszy kąt widzenia i lepsze odwzorowanie barw (100 proc. pokrycia przestrzeni RGB).

Pozostałe parametry nowych monitorów są charakterystyczne dla serii Red Eagle: odświeżanie – 144 Hz z technologią FreeSync, jasność – 400 cd/m2, kontrast 1000:1, Flicker free, redukcja niebieskiego światła iBlack Tuner. Monitor będzie także dostępny w wersji z zakrzywionym ekranem – model G-MASTER GB3466WQSU-B1.

Najpopularniejszy model – G-MASTER GB2530HSU

Największym popytem wśród monitorów z serii G-MASTER cieszy się model GB2530HSU-B1 z serii Black Hawk. Ma na to wpływ niewygórowana cena – tylko 599 zł. To najtańszy monitor gamingowy uznanej marki. Niska cena nie oznacza jednak kompromisów. Monitor ma matową matrycę TN o przekątnej 24,5 cali i rozdzielczości Full HD z czasem reakcji 1 ms. Standardowo dla monitorów G-MASTER ma odświeżanie 75 Hz, FreeSync, redukcję niebieskiego światła i Flicker free. To zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny, o czym świadczy popularność tego modelu.