Stacje robocze to sprzęt stworzony z myślą o profesjonalistach – nie tylko inżynierach, architektach czy osobach wykorzystujących programy CAD/CAM/CAE, ale także pracujących w cyfrowych mediach, związanych z rynkami finansowymi, używających najnowszych technik diagnostycznych w medycynie albo korzystających narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Stacje robocze są w stanie obsłużyć specjalistyczne oprogramowanie do projektowania, prac graficznych, wizualizacji, renderowania i innych operacji wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Przy drogim oprogramowaniu, sprzęt nie może zawieść

W branży projektowej zakup specjalistycznego oprogramowania to zawsze poważna inwestycja, dlatego też klienci nie mogą mieć wątpliwości, czy na wybranej stacji roboczej ich program będzie dobrze działać. Dodatkowo rośnie rozmiar i złożoność projektów, więc stacje robocze muszą sprostać coraz większym wymaganiom obliczeniowym i graficznym. Wydajność sprzętu staje się tak ważna, ponieważ użytkownicy chcą uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie i wykorzystywać swoje komputery w 100 proc. W pracy nad projektem takie maszyny często muszą działać przez wiele godzin nieprzerwanie, a więc kluczową sprawą staje się również ich niezawodność.

Właśnie dzięki niezawodności stacji roboczych Lenovo, a także ich wyjątkowej mocy obliczeniowej i zwiększającym wydajność innowacjom, specjaliści mogą do maksimum eksploatować profesjonalne aplikacje intensywnie korzystające z danych. Tym bardziej, że producent, współpracując blisko z wiodącymi niezależnymi producentami oprogramowania (ISV), testuje i certyfikuje swój sprzęt pod kątem ich narzędzi programowych. W rezultacie stacje robocze Lenovo radzą sobie z obsługą nawet najbardziej wymagającego software’u.

Kreatywność nieograniczona do miejsca

Wykorzystując swoje wcześniejsze doświadczenia z zakresu niezawodności i wydajności mobilnych stacji roboczych, Lenovo wprowadziło na rynek nową generację laptopów ThinkPad z serii P. Wszystkie wyposażono w bardzo wydajne procesory mobilne Intel z serii H 10 generacji i wytrzymałe obudowy o ulepszonej konstrukcji. Nowe ThinkPady z serii P są dostępne w różnych konfiguracjach, więc użytkownicy zyskują dużą swobodę w wyborze sprzętu, który będzie spełniał ich indywidualne potrzeby.

Dysponując urządzeniem o wyjątkowo długim czasie pracy na baterii użytkownicy mogą wykazywać się swoją kreatywnością tak naprawdę wszędzie. Od prezentacji w sali konferencyjnej, przez projektowanie w biurze, zdalną pracę w terenie czy w domu, po wyjazdowe spotkania z klientami – dzięki swoim mobilnym maszynom ich użytkownicy mogą w ruchu korzystać z wydajności nie odbiegającej od osiągów stacjonarnych stacji roboczych Lenovo.

Przede wszystkim wydajność

Oferta mobilnych stacji roboczych ThinkPad z serii P została opracowana w oparciu o rygorystyczne standardy jakości i niezawodności, a dodatkowo przy uwzględnieniu faktu, że priorytetem użytkowników tego rodzaju sprzętu jest nade wszystko wydajność. Dlatego, jeśli w klasycznym laptopie biznesowym Lenovo ThinkPad dźwięk, jaki wydaje wentylator przy największym obciążeniu, ma nie przekroczyć 38 dB, to dla użytkownika stacji roboczej akustyka nie będzie tak ważna jak możliwość dostrojenia systemu pod kątem większej mocy. Wolą szybciej skończyć renderowanie czy zaprezentować skomplikowany projekt wymagający wydajnego przetwarzania.

Z tego powodu w mobilnej stacji roboczej ThinkPad z serii P można korzystać z trybu Ultra Performance, włączonego domyślnie w systemie BIOS. Tryb ten ma mniej restrykcyjne ograniczenia dotyczące akustyki i temperatury, wykorzystując pełny potencjał GPU i procesora. W rezultacie umożliwia użytkownikom pełną kontrolę nad ustawieniami wydajności.

Lenovo ThinkPad P15s pokonuje bariery

Mobilne stacje robocze ThinkPad z serii P zostały stworzone z myślą o pokonywaniu barier – doskonale łączą cechy mocnego komputera stacjonarnego i urządzenia o dużej mobilności.

Przykładem jest urządzenie Lenovo ThinkPad P15s, które wyposażono w procesor Intel Core 10 generacji z vPro i profesjonalną kartę graficzną Nvidia Quadro, by oferował moc, jakiej potrzeba do obsługi nawet najbardziej wymagającego na rynku oprogramowania. Stacja robocza posiada certyfikaty wiodących niezależnych producentów oprogramowania (ISV), w tym: 3DEXPERIENCE, Ansys, ArcGIS, AutoCAD, Creo, MicroStation, NX, Revit, Solid Edge czy SolidWorks. Duża pamięć (nawet 48 GB) i dysk SSD o pojemności do 2 TB dodatkowo gwarantują działanie bez opóźnień.

Ekran Lenovo ThinkPad P15s, o przekątnej 15,6-cali, może być wyposażony w wyświetlacz 4K UHD (3840 x 2160) WVA (Wide Viewing Angle), odpowiednik IPS z technologią HDR Dolby Vision, zapewniający zwiększoną jasność i kontrast, wysublimowane szczegóły oraz wyjątkowo żywe kolory — dzięki 100-procentowej gamie barw Adobe.

Mobilna stacja robocza waży zaledwie 1,75 kg i imponuje wyjątkowo długim czasem działania na baterii. Tym samym stanowi doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy pracują w różnych miejscach.