Konstrukcja Lenovo IdeaCentre AIO 5i czyni go jednym z bardziej interesujących komputerów w klasie All-in-One. To urządzenie, wobec którego trudno przejść obojętnie. Projektanci zadbali o zachowanie wyraźnych proporcji pomiędzy korpusem a ekranem, co w połączeniu z wąskimi ramkami przekłada się na większą powierzchnię monitora niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje mechanizm łączący obudowę komputera z ekranem. Z bocznej części obudowy desktopa wyprowadzony jest gustownie polerowany uchwyt, umożliwiający wygodną regulację nachylenia. Producentowi udało się w ten sposób połączyć estetykę wykonania z ergonomią.

Klienci mogą wybrać klasyczną wersję z 27-calowym wyświetlaczem QHD o rozdzielczości 2560 x 1140 px bądź model z 24-calowym dotykowym ekranem FHD (1920 x 1080 px).  Niezależnie od wybranej wersji IdeaCentre AIO 5i gwarantuje niesamowite wrażenia podczas połączeń wideo z rodziną, , oglądania filmów, przeglądania internetu, pracy nad dokumentami itp. Co ważne, w parze z  wysoką jakością obrazu idzie  doskonałe  brzmienie, które udało się uzyskać dzięki certyfikowanym głośnikom JBL firmy Harman. W modelu IdeaCentre AIO 5i zastosowano dwa głośniki wysokotonowe z mocą 3W i jeden niskotonowy o mocy 5W. Ich harmonijna współpraca zapewnia bogaty, krystalicznie czysty dźwięk.

Mocny i otwarty na świat

Lenovo oferuje IdeaCentre AIO 5i w kilku konfiguracjach sprzętowych. Podstawową wersję napędza procesor 10. generacji Intel Core i5-10400T z sześcioma rdzeniami o taktowaniu 2 GHz, które w trybie Turbo osiągają nawet 3,6 GHz. Natomiast w mocniejszej opcji użytkownik otrzymuje sprzęt z jednostką Intel Core i7 z ośmioma rdzeniami i częstotliwością taktowania do 4,50 GHz. W podstawowej wersji dostępne jest 2 x 4 GB pamięci RAM, co w zupełności zaspokoi potrzeby większości użytkowników. Z kolei bardziej wymagający klienci mogą wybrać wariant z 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 2933 MHz. 

IdeaCentre AIO 5i posiada dwa układy graficzne. W czasie wykonywania prostych operacji wykorzystuje zintegrowany układ Intel UHD 630, zaś za realizację bardziej skomplikowanych zadań odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650 z 4 GB wbudowanej pamięci GDDR6. Nabywca IdeaCentre AIO 5i, w zależności od wybranej opcji, może przechowywać dane na dysku HDD o pojemności do 1 TB lub SSD do 1 TB. Istnieje też możliwość wykorzystania kombinacji dwóch nośników – SSD – 256 GB i HDD – 1 TB. Komputer posiada kartę LAN Wi-Fi kompatybilną ze standardem 802.11ac, a technologia Bluetooth 5.0 umożliwia synchronizację z innymi urządzeniami Bluetooth w domu lub biurze.

IdeaCentre 5i oferuje szeroką gamę złączy przeznaczonych do komunikacji ze sprzętem peryferyjnym. Użytkownik ma do dyspozycji jeden port USB-C, cztery porty USB-A (dwa 3.1, dwa 2.0), czytnik kart SD, wyjście i wejście HDMI oraz Ethernet. Warto zauważyć, że producent wzbogacił model 5i o kilka ciekawych dodatków, takich jak wysuwana 2-megapikselowa kamera internetowa na podczerwień i funkcja Windows  Hallo umożliwiają łatwe i bezpieczne logowanie. Z kolei osłona Trueblock pozwala fizyczne zasłonięcie kamery internetowej w celu uzyskania maksymalnej prywatności.  Użytkownik może też wykorzystać  podstawkę komputera, która obsługuje bezprzewodowe ładowanie smartfona.

All-in-one w domu i biurze

Choć w ostatnich miesiącach rekordy popularności biją laptopy, to jednak systemy All-in-One również znajdują swoich odbiorców, którzy cenią te urządzenia ze względu na  walory praktyczno-użytkowe i estetyczny wygląd. Systemy All-in-One pozwalają utrzymać porządek na biurku, bowiem rozwiązują problem plączących się kabli. Poza tym cechuje je energooszczędność i cicha praca. Wszystkie wymienione cechy spełnia Lenovo IdeaCentre 5i. To system, który równie dobrze sprawdzi się w biurze, jak i domu. Jego właściciele mogą wykorzystać go do pracy, a przy okazji uzyskać dostęp do szeroko pojętej rozrywki, także dzięki szerokim możliwościom w zakresie komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi.  Komputer ze względu na swoje parametry, łatwość obsługi, a przede wszystkim jakość obrazu może być  oknem na świat dla seniorów.  Urządzenie pozwoli nie tylko nawiązać wirtualny kontakt z bliskimi, ale również przyda się do załatwiania spraw urzędowych czy robienia zakupów.  Poza tym Lenovo IdeaCentre 5i to najlepszy przykład na to, że w czasie pandemii istnieje ciekawa alternatywa dla wszechobecnych laptopów.