Gdy obecna sytuacja zmusiła seniorów do pozostawania w domu, komputer stał się dla nich niezbędnym narzędziem do kontaktu z bliskimi, załatwiania spraw, robienia zakupów – czymś w rodzaju okna na świat. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniej maszyny, takiej jak IdeaCentre A540, która potrafi zaspokoić wszystkie potrzeby seniorów związane z domowym komputerem. Zwłaszcza, jeśli chodzi o prostotę obsługi.

Aby rozpocząć korzystanie z IdeaCentre A540, wystarczy go rozpakować, podłączyć przewód zasilający i gotowe. Nie ma potrzeby używania śrubokręta ani prowadzenia plączących się kabli. Bez wątpienia seniorzy docenią też elegancję komputera Lenovo, którego konstrukcja przyciąga wzrok, zajmując jednocześnie mało miejsca.

Elegancka prostota i duża wydajność

Do IdeaCentre A540 wystarczy podłączyć tylko jeden kabel – zasilający. Oznacza to nie tylko porządek na biurku, ale także brak problemów z wieloma wypinającymi się przewodami. Przewody nie są potrzebne, bo komputer ma wbudowany wydajny moduł Bluetooth, który w razie potrzeby pozwala na wygodne, bezprzewodowe podłączenie szerokiej gamy akcesoriów: klawiatury i myszki, a także głośników, drukarek itp.

Czy komputer typy All-in-One jest słabszy od tradycyjnych pecetów? Absolutnie nie – to jest inna odsłona peceta, ale sercem A540 jest procesor, jaki montuje się w wydajnych klasycznych komputerach typu tower. Wszechstronne urządzenia z tej serii wyposażono w układy Intel Core (w najwydajniejszej konfiguracji  będzie to procesor i7-9700T) oraz dedykowaną kartę graficzną. Nic więc dziwnego, że IdeaCentre A540 działa płynnie nawet pod dużym obciążeniem. W komputerze może być zamontowany błyskawicznie działający dysk SSD (do 512 GB) oraz bardzo pojemny dysk twardy (do 2 TB). Na pewno nie zabraknie też pamięci operacyjnej – urządzenie może korzystać nawet z 16 GB RAM.

IdeaCentre A540 wyposażono we wszystkie potrzebne gniazda: oprócz USB 3.1 i 2.0 dostępny jest też czytnik kart „3w1” oraz złącze HDMI. Dzięki temu można łatwo podłączyć do niego zewnętrzny monitor bądź inne urządzenie do pracy lub multimediów. Komunikację sieciową zapewnia szybkie WiFi w standardzie AC albo port Ethernet.

Wyjątkowy ekran i realistyczny dźwięk

IdeaCentre A540 jest dostępny z wyświetlaczem 24 albo 27 cali. Komputer ma imponujący, bo aż 93-procentowy współczynnik proporcji ekranu do korpusu, dlatego lepiej skupia uwagę i po prostu wyświetla więcej obrazu niż inne monitory. Może to być szczególne istotne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem lub poszukują urządzenia również do prac graficznych. Aby zapewnić sobie jeszcze lepsze doznania, można wybrać wersję ekranu o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) oraz matrycę z opcją dotykową, która może się świetnie sprawdzić np. podczas zakupów online. W rezultacie IdeaCentre A540 gwarantuje seniorom niezwykłe wrażenia wizualne podczas połączeń wideo z dziećmi lub wnukami, oglądania filmów, przeglądania internetu, pracy nad dokumentami itp.

Oczywiście obraz to nie wszystko. IdeaCentre A540 emituje także niezwykle realistyczne wrażenia słuchowe. Wyposażono go w certyfikowane głośniki JBL by Harman o mocy 3W oraz 5-watowy subwoofer, które odtwarzają bogaty i czysty dźwięk .

Dostęp do najnowszych rozwiązań

Tak mile widziana przez seniorów prostota użytkowania wcale nie musi przejawiać się brakiem zaawansowanych technologii i innowacji. Ułatwiają one życie i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Przykładowo, wybrane modele IdeaCentre A540 są wyposażone w ładowarkę indukcyjną. Dzięki technologii z certyfikatem Qi można bezprzewodowego ładować urządzenia. Wystarczy położyć smartfon na podstawie stojaka, aby rozpocząć jego ładowanie. Urządzenia z serii AIO A540 posiadają także kamerę na podczerwień, a także fizyczną przesłonę kamery internetowej – TrueBlock Privacy Shutter, która chroni prywatność. Dzięki funkcji Windows Hello do urządzenia można się logować również bez użycia rąk – skanem swojej twarzy.

W sprzedaży jest już także dostępny następca A540 – komputer IdeaCentre AIO 5. Poza wszelkimi zaletami swojego poprzednika urządzenie to oferuje jeszcze większą wydajność i satysfakcję z użytkowania.