Liczba lat w branży komputerowej: 15 lat, w tym w ABC Data 9 lat

Wiek: 48 lat

Wykształcenie:
Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, MBA (INSEAD pod Paryżem)

Przeciętna dzienna liczba godzin w pracy:
10

Ulubiony napój:
bezalkoholowy ­ sok pomarańczowy, alkoholowy ­ czerwone wino

Ulubiony sposób relaksu:
długie spacery z psem po lesie

Marka używanego samochodu:
mazda MX-5, volvo V70

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w domu:
telewizja satelitarna

Krzysztof Musiał jest szefem firmy, która jako pierwsza w Polsce znalazła się w 1995 roku w strukturach międzynarodowego koncernu dystrybucyjnego CHS Electronics. Do polskiej rodziny CHS dołączyła później Karma oraz ­ w lutym 1998 roku ­ MSP. Te dwie ostatnie firmy włączone zostały do CHSE na skutek wykupienia ich firm-matek, przynależność do jednej grupy w Polsce została więc im niejako narzucona z góry. Krzysztof Musiał, prezes największego podmiotu w tej trójce, na początku ubiegłego roku objął stanowisko Country Managera korporacji. W ten sposób stał się odpowiedzialny za działalność CHS Polska. Praktycznie oznaczało to kontrolę nad firmami ABC Data i MSP, gdyż Karma jest nieco bardziej niezależną jednostką, raportującą do swojej centrali w Szwajcarii.

­- Chcemy stosować „bezkrwawą konkurencję” ­ – tak Krzysztof Musiał jeszcze w połowie minionego roku wypowiadał się na temat współpracy ABC Data i MSP. Jak w rzeczywistości będzie wyglądać struktura CHS Polska, przekonamy się najprawdopodobniej wkrótce. Hynek Tyl, dyrektor zarządzający na region Europy Wschodniej koncernu, a więc jeden z szefów Krzysztofa Musiała, w rozmowie z CRN zapowiedział dosyć radykalne zmiany (patrz CRN Polska nr 1/1999). Zapytany o osobistą opinię, określił szefa ABC Data jako świetnego dyplomatę, który planuje każdy krok niczym szachista na szachownicy polskiego rynku. Podobne opinie uzyskaliśmy od innych współpracowników: perfekcjonista, bardzo dobrze zorganizowany, z doskonałą znajomością rynku komputerowego i zasad biznesu. ­ – Uważam go za szlachetnego rywala, takiego, o którym mówi się z sympatią, a nie ze złością czy nienawiścią ­ – komentuje Ireneusz Dąbrowski, szef największego chyba konkurenta CHS w branży dystrybucyjnej w Polsce, firmy Computer 2000. Nasz osobisty kontakt z Krzysztofem Musiałem pozwolił wykluczyć możliwość, iż powyższe wypowiedzi były podyktowane jedynie zasadą, że o szefie i konkurencji mówi się albo dobrze albo wcale…

Oprócz wszystkich spraw związanych z budową struktury koncernu, do największych sukcesów firmy, a więc i Krzysztofa Musiała, w ciągu tych minionych 12 miesięcy można zaliczyć przede wszystkim wzrost obrotów (ponad 60%), rozszerzenie oferty handlowej i przygotowanie do wprowadzenia jednolitego dla CHS systemu informatycznego. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że Krzysztof Musiał na stałe mieszka… pod Paryżem (od ponad 20 lat ma również obywatelstwo francuskie). I nie jest to jedyny kraj, w którym prowadził działalność. Firma ABC Data powstała w Niemczech, a jej obecny prezes pracował wcześniej także w Londynie, w dziale planowania firmy Cummins, amerykańskiego producenta silników Diesla. Jak wynika z oficjalnego CV, dostarczonego redakcji przez agencję PR, Krzysztof Musiał zna biegle pięć języków obcych:
angielski, francuski, niemiecki, rosyjski i włoski.