Komputronik to nie tylko sieć salonów własnych i najdłużej działająca platforma e-commerce w kraju, ale także dostawca na potrzeby rozbudowanej sieci Autoryzowanych Salonów Partnerskich, które funkcjonują na terenie całej Polski. Co ważne, system partnerski w ostatnim czasie zyskał na znaczeniu, z racji tego, że 90 proc. Autoryzowanych Salonów Partnerskich zlokalizowanych jest „od ulicy”, dzięki czemu działają nieprzerwanie, bez przeszkód administracyjnych wynikających z lockdownów.

Sprzedaż partnerska w przypadku poznańskiego dostawcy opiera się o filozofię „win-win”. Komputronik niezmiennie od blisko 25 lat zaopatruje partnerów w najnowszy sprzęt w atrakcyjnych cenach oraz dostarcza wiele korzyści pozacenowych, takich jak odroczony termin płatności, wsparcie marketingowe i szkoleniowe czy programy premiowo-bonusowe, a także lojalnościowe. Jedną z nowości, niezbyt powszechnych na rynku partnerskim, którą marka wprowadziła w odpowiedzi na potrzeby partnerów jest dostawa do paczkomatu.

Niewątpliwym benefitem, co podkreślają sami partnerzy, jest możliwość działania jako punkt odbioru zamówień internetowych z prężnie działającej platformy www.komputronik.pl, co daje partnerom szansę na pozyskanie nowych klientów nie tylko na zakup produktów, ale także szerokiego wachlarza usług z oferty Komputronik oraz z oferty partnera.

Komputronik dostrzega ogromny potencjał partnerów, którzy stanowią lokalne centra kompetencyjno-handlowe w szeroko rozumianej branży IT. A biorąc pod uwagę atut lokalizacyjny, ich salony „od ulicy” to często jedyne takie miejsca w danej okolicy.

Współpraca partnerska to połączenie mocnych stron Komputronik i partnera w celu zapewnienia realizacji potrzeb coraz bardziej świadomych i wymagających klientów, którzy cenią indywidualne podejście, profesjonalizm, sprawność, terminowość, a także kompleksowość – ubezpieczenie, dogodne finansowanie, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny i wiele innych. W Autoryzowanym Salonie Partnerskim mamy to wszystko! Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych, którzy posiadają własny lokal i prowadzą lub planują prowadzić aktywną sprzedaż sprzętu i usług – komentuje Marzena Sawicka-Szparag, dyrektor sprzedaży do partnerów handlowych w Komputronik.

Dodaje, że najlepszym i najważniejszym ambasadorem marki są zadowoleni klienci i partnerzy, w związku z czym Komputronik systematycznie bada ich satysfakcję ze współpracy.

– W tym momencie możemy pochwalić się najświeższymi wynikami ankiety, którą przeprowadziliśmy w lutym br. Partnerzy ocenili nas bardzo dobrze w wielu obszarach, w tym oferty, finansowania i logistyki. Szczególne uznanie naszych partnerów zyskała jakość obsługi, relacje oraz fachowa wiedza pracowników Komputronik. Jestem dumna z mojego zespołu i korzystając z okazji dziękuję im za niesłabnące od lat zaangażowanie, które jak pokazało badanie docenili po raz kolejny nasi klienci – podkreśla Marzena Sawicka-Szparag.

Komputronik kieruje się w swoich działaniach filozofią „win-win”, która jest kluczem do wspólnego sukcesu i sprawia, że poznańska spółka jest kojarzona na rynku jako rzetelny i atrakcyjny partner. W najbliższej przyszłości Komputronik chce położyć szczególny nacisk na współpracę partnerską w zakresie usług konsumenckich i biznesowych

– Zrobimy wszystko co w naszej mocny, aby utrzymać zadowolenie partnerów. Mam nadzieję, że dalej będziemy rozwijać naszą sieć partnerską, zarówno w zakresie pozyskiwania nowych jak i poszerzania współpracy z dotychczasowymi partnerami w nowych obszarach – podsumowuje Marzena Sawicka-Szparag.