Acronis dwa lata temu zdefiniował pięć obszarów, które powinny być obejmowane działaniami ochronnymi i projektowanymi rozwiązaniami. Zbudowana w ten sposób filozofia zarządzania danymi określona została skrótem SAPAS, co jest skrótem od słów: Safety (ochrona w postaci kopii zapasowej), Accessibility (łatwa dostępność), Privacy (blokada dostępu dla osób nieuprawnionych), Authenticity (gwarancja autentyczności) oraz Security (zabezpieczenie zarówno przed atakami zewnętrznymi jak i złośliwym kodem). Zdaniem producenta takie podejście zapewnia, że opracowane zgodnie z nim oprogramowanie będzie łatwe w obsłudze, wydajne, skuteczne oraz gwarantujące bezpieczeństwo w niskiej i przewidywalnej cenie.

Nowa wersja narzędzia True Image (stworzona dla systemów operacyjnych Windows i macOS), dzięki ponad 100 nowym funkcjom, spełnia wszystkie przyjęte przez producenta założenia. Ma ono polski interfejs, więc z łatwością mogą z niego korzystać mniej doświadczeni w komputerowej anglojęzycznej nomenklaturze użytkownicy. Łączy rozwijane przez Acronis od kilkunastu lat różne mechanizmy tworzenia kopii zapasowych (backup plików na dyski lokalne, sieciowe i w chmurze, lustrzane obrazy partycji, klonowanie dysków, nośniki ratunkowe all-in-one) z silnikiem chroniącym dane przed złośliwym kodem, w tym ransomware’em. 

Dzięki integracji obu tych funkcji bardzo ułatwione jest odzyskanie danych, gdyby doszło do ich zaszyfrowania. True Image to jedyne na rynku rozwiązanie do backupu wykorzystujące sztuczną inteligencję, które blokuje działanie oprogramowania ransomware w czasie rzeczywistym. Dane kopiowane do chmury szyfrowane są bardzo silnym kluczem AES-256 i przechowywane w centrach danych zapewniających bezpieczeństwo i wysoką dostępność (certyfikaty SSAE-18 i Tier IV).

Z True Image bezproblemowo współpracuje darmowa aplikacja Acronis Mobile dla systemów Android i iOS. Służy ona do zabezpieczenia danych z telefonów i tabletów – list z kontaktami, wpisów w kalendarzu, zdjęć i plików. 

Acronis dla resellerów

Resellerów i integratorów zainteresowanych wdrażaniem ochronnych rozwiązań Acronis producent zachęca do udziału w programie partnerskim Acronis Cyber Partner Program. Oferuje firmom IT cztery poziomy współpracy: niezarejestrowany, autoryzowany, złoty i platynowy. 

Firmom zainteresowanym współpracą Acronis proponuje bardzo szerokie wsparcie. Zyskują one darmowy dostęp do w pełni funkcjonalnych, demonstracyjnych narzędzi producenta (NFR), a także świadczonych przez niego usług, dzięki czemu mogą prezentować je klientom. Ze swoimi opiekunami partnerzy mogą się kontaktować przez telefon, e-mail i komunikatory internetowe, a rozbudowana baza wiedzy zawiera tysiące artykułów ułatwiających rozwiązywanie ewentualnych problemów. Resellerzy i integratorzy mogą również uczestniczyć w szkoleniach, w ramach prowadzonej przez producenta Acronis Academy. A dzięki rejestracji projektów na portalu partnerskim uzyskają dodatkowe rabaty. 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad współpracy z partnerami dostępne są w portalu partnerskim pod adresem partners.acronis.com. Autoryzowanymi dystrybutorami oprogramowania Acronis w Polsce są: Also, Clico, Ingram Micro i Systemy Informatyczne ITXON.

Dodatkowe informacje: 

Artur Cyganek, dyrektor polskiego oddziału Acronis, artur.cyganek@acronis.com

 

True Image udostępiony do testów

Acronis – specjalnie dla Czytelników Vademecum VAR-ów i Integratorów – przygotował zestaw testowych wersji oprogramowania Acronis True Image Premium 2020. Każda firma, będąca prenumeratorem CRN Polska, może otrzymać klucz NFR umożliwiający instalację pakietu na jednym komputerze i aktywowanie usługi backupu w chmurze na rok. Aby go otrzymać wystarczy wysłać prośbę pod adresem acronistrueimage@crn.pl, podając nazwę firmy i jej NIP. 

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia 2020 r.