Jako HP Preferred Partner Gold sprzedajemy wyłącznie sprzęt HP i uczestniczymy we wszystkich programach dla partnerów tego producenta. Zdecydowaliśmy się nie proponować klientom innych rozwiązań, ponieważ naszym zdaniem HP dysponuje najbardziej atrakcyjną ofertą.
Producent znajduje się w czołówce dostawców związanych z kluczowymi segmentami rynku IT. Dla nas istotna jest zwłaszcza pozycja HP jako producenta serwerów i pamięci masowych. Sprzedając rozwiązania jednego wytwórcy, dysponujemy większą wiedzą na temat dostarczanych przez niego technologii niż nasi konkurenci ze zdywersyfikowaną ofertą. Klienci doceniają zarówno naszą wiedzę, jak i atrakcyjniejsze ceny produktów HP, które możemy zaproponować. Największą zaletą programu jest możliwość korzystania z wiedzy ekspertów HP i bardzo dokładnych informacji na temat poszczególnych wyrobów. Jednocześnie producent stawia nam bardzo wysokie wymagania w tym zakresie – nasi sprzedawcy muszą świetnie orientować się w jego ofercie. Dzięki temu klienci uzyskują kompletne informacje na temat poszczególnych rozwiązań. Widzimy, że doceniają nasz profesjonalizm. Nawet jeśli nie zdecydują się na zakup sprzętu podczas pracy nad bieżącym projektem, wracają do nas w później, aby sprawdzić, jakie nowe rozwiązania przygotowało HP. Z programu producenta najbardziej zadowoleni będą partnerzy, którzy potrafią wykorzystać uzyskaną od niego wiedzę w kontaktach z klientem. Atrakcyjna oferta, wsparta profesjonalnym podejściem do oferowanych rozwiązań, przynosi wymierne rezultaty. Satysfakcję daje także możliwość oferowania najnowocześniejszej technologii na najlepszych warunkach.

O PROGRAMIE

W 2011 r. minie sześć lat od uruchomienia programu partnerskiego HP. Jego uczestnicy mogą uzyskać jeden z dwóch poziomów: podstawowy – HP Preferred Partner, i zaawansowany – HP Preferred Partner Gold Specialist. W ramach obu prowadzone są różne działania mające na celu wsparcie partnerów w sprzedaży produktów HP z poszczególnych grup: z działu IPG (rozwiązania do druku), PSG (komputery przenośne) oraz Enterprise Business (m.in. serwery, rozwiązania storage). Podstawowym warunkiem jest osiągnięcie określonego progu obrotów oraz ukończenie odpowiednich szkoleń i zdobycie certyfikatów produktowych HP. Udział w programie HP gwarantuje m.in. korzystanie z cen specjalnych, wynagrodzenie za wyniki, dostęp do portalu Smart Portal. Status Preferowanego Partnera HP ma w Polsce ponad 300 resellerów. Do grona partnerów specjalizowanych należy tylko 50 firm.