Minione miesiące przyniosły lawinowy wzrost liczby zdalnych pracowników. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to tymczasowy trend. Wiele osób nawet po wygaśnięciu pandemii nie powróci do biur i nadal będzie pracować w domowym zaciszu. To nierzadko korzystna opcja, zarówno dla pracodawców, jak i zatrudnionych. Niemniej, wprowadzenie na szeroką skalę zdalnej pracy nie jest możliwe bez wdrożenia nowoczesnych narzędzi do komunikacji.

– Wymagania wobec takich rozwiązań są bardzo wysokie. Pracownicy powinni mieć przecież możliwość korzystania ze zintegrowanej komunikacji z każdego miejsca, w którym wykonują swoją pracę i być w ścisłym kontakcie ze swoimi kolegami – tłumaczy Rafał Lipka-Zanozik, Area Sales Manager Poland w innovaphone.

Niemiecki producent oferuje zintegrowany system do pracy i komunikacji w zespołach, których członkowie mogą przebywać w różnych lokalizacjach: siedzibie głównej firmy, oddziałach, domu czy też w pociągu. W skład kompleksowego rozwiązania wchodzi system telefoniczny IP innovaphone PBX wraz z uniwersalną platformą pracy i komunikacji innovaphone myApps.

Pierwszy z wymienionych produktów to profesjonalny system komunikacyjny oparty na telefonii IP.  Modułowa budowa pozwala dopasować go do firm o dowolnej wielkości i profilu. Co ważne, innovaphone PBX działa jako niezależny system telefonii IP. Podstawowe urządzenia można ze sobą dowolnie łączyć i uzupełniać o dodatkowe elementy.

– Należy zaznaczyć, iż innovaphone PBX w pełni rozwija swoją pełną moc w połączeniu z Unified Communications w ramach platformy innovaphone myApps. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które myślą o organizacji nowoczesnej przestrzeni pracy, gdzie coraz ważniejszą rolę odgrywają domowe biura – podkreśla Rafał Lipka-Zanozik.

Rozwiązanie myApps umożliwia  pracę w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności stosowania skomplikowanej infrastruktury VPN. Użytkownik może skonfigurować swoje miejsce pracy gdziekolwiek, ponieważ myApps dostosowuje się indywidualnie do każdego urządzenia – komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona lub tabletu. Osoba pracująca w domu, aby korzystać z tych możliwości, musi posiadać sprawne połączenie internetowe oraz telefon IP (lub aplikację).

Dodatkową wartością zintegrowanej platformy jest system zunifikowanej komunikacji – Unified Communications (UC). Choć jest dostępny na rynku nie od dziś, to wraz z nadejściem pandemii przeżywa swój renesans. UC łączy w jednyminterfejsie różne środki komunikacji – takie jak głos, wideo, wiadomości, usługi konferencyjne, mobilność i inne – w ramach zintegrowanego rozwiązania. Platforma innovaphone myApps obejmuje aplikacje do komunikacji, aplikacje do pracy i aplikacje dla administratorów. Wszystkie ważne narzędzia niezbędne do codziennej pracy dostępne są w jednolitym interfejsie użytkownika. Przy czym myApps to nie tylko UC Client, ale także framework, oparty na technologii sieciowej i funkcjonujący jak mobilny system operacyjny. Niezależnie od używanego interfejsu myApps zawsze wygląda tak samo.

innovaphone oferuje swoje rozwiązanie w trzech modelach: tradycyjnym, jako usługę świadczoną w środowisku chmurowym oraz na zasadzie wynajmu.

– Pandemia sprawiła, że proces migracji wyraźnie przyspieszył. Jest to zupełnie zrozumiałe, bowiem tradycyjne systemy, które bazują na klasycznej telefonii PSTN nie zdają egzaminu w tak zwanej nowej normalności – podsumowuje RafałLipka- Zanozik.

Więcej informacji o rozwiązaniach innovaphone
można znaleźć tutaj.

Kontakt dla partnerów: Rafal Lipka-Zanozik, Area Sales Manager Poland, rlipka-zanozik@innovaphone.com, tel. 600 89 88 87