Zmiany zachodzące na rynku nowych technologii sprzyjają sprzedaży produktów należących do grupy DC/POS. Jednak ciągłe innowacje oraz nowe trendy sprawiają, że dystrybutor musi trzymać rękę na pulsie. Ingram Micro stara się możliwie najlepiej wywiązywać z tego zadania. Uzupełnia więc ofertę nie tylko o nowości pochodzące od liderów rynku, czyli Zebra Technologies i Honeywell, Datalogic, ale również ciekawe rozwiązania od mniej znanych producentów.

Nie jest to łatwe, gdyż dział DC/POS obejmuje kilka grup produktowych: systemy RFID, skanery kodów kreskowych, mobilne terminale, drukarki etykiet oraz oprogramowanie. Poza tym DC/POS wykorzystuje różne techniki bazujące na kodach kreskowych, paskach magnetycznych, kartach inteligentnych, jak też rozpoznawaniu głosu (Voice).

– Ilość procesów, urządzeń, a także przetwarzanych danych sprawia, że branża DC/POS staje się coraz bardziej intratnym biznesem. Wszyscy wiążemy nadzieje z Internetem rzeczy, który ma być jednym z najważniejszych kierunków rozwoju naszego segmentu rynku. Przed resellerami oraz integratorami otwiera się mnóstwo możliwości realizacji ciekawych i zyskownych projektów. Staramy się, żeby nasza oferta była na tyle szeroka, aby partnerzy mogli dotrzeć do różnych grup klientów i mieli jak największe pole manewru podczas wdrażania systemów – tłumaczy Michał Grzybowski, Business Unit Manager DC/POS, PM Zebra EVM w Ingram Micro.

W dziale DC/POS polskiego oddziału Ingram Micro pracuje obecnie 13 osób. To doświadczony zespół, mający bogate doświadczenie, doskonale zaznajomiony z realiami lokalnego rynku. Niezaprzeczalnym atutem dystrybutora jest też zaplecze logistyczne. Ingram Micro ma lokalny magazyn w Warszawie oraz centralne centrum dystrybucji w niemieckiej miejscowości Straubing. W dalszej części artykułu przedstawiamy wybrane marki z oferty działu DC/POS dystrybutora.

Getac

Firma specjalizująca się w produkcji wzmocnionych notebooków i tabletów. Ma ofercie sprzęt zaprojektowany do działania w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wzmocnione obudowy, certyfikaty wojskowe, wysokiej jakości materiały i mocne podzespoły sprawiają, że laptopy i tablety Getac poradzą sobie z dowolnym zadaniem i w każdych warunkach.

Elo Touch Solutions

Amerykański dostawca rozwiązań dotykowych. Oferta firmy obejmuje monitory od 10 do 70 cali, systemy typu All-in-One i kontrolery ekranów. Na całym świecie działa ponad 25 mln urządzeń tego producenta. Monitory Elo znajdują szerokie zastosowanie w handlu, hotelarstwie i gastronomii. Firma opracowuje też wyjątkowo wytrzymałe modele do pracy w strefach przemysłowych i specjalnie certyfikowane wersje do użytku medycznego. Elo Touch Solutions opracowało pierwszy ekran dotykowy ponad 40 lat temu.

APG

APG Cash Drawers jest globalnym producentem szuflad kasowych charakteryzujących się wyjątkową trwałością i niezawodnością w użyciu. Dzięki szufladom na gotówkę APG transakcje odbywają się szybko i bezpiecznie. Co ważne, praktycznie nie wymagają one konserwacji.

Bluebird

Koreańska firma produkująca przemysłowe komputery ręczne, tablety i przenośne urządzenia płatnicze. Produkty tej marki obsługują ponad 3 tys. klientów w 120 krajach. Wykorzystywane są niemal we wszystkich branżach do realizacji zadań związanych z obsługą płatności mobilnych, automatyzacją siły roboczej oraz interakcją z klientami. Firma powstała w 1995 r., a jej centrala znajduje się w Seulu.

Advantech Service-IoT

Firma produkuje stacjonarne terminale PC do sklepów, magazynów, hal produkcyjnych, a także przenośne urządzenia przeznaczone dla branży transportowej oraz logistycznej. Urządzenia charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że mogą funkcjonować w dowolnych warunkach. Wcześniej firma była znana pod nazwą DLoG. Zmiana szyldu nastąpiła w styczniu bieżącego roku. Od tego czasu Advantech Service-IoT wchodzi w skład tajwańskiego koncernu Advantech.

 

Wsparcie 24 godziny na dobę

Ingram Micro zaprasza partnerów do korzystania z portalu www.ingrammicro24.com. To serwis wspierający wszystkie obszary komunikacji między dystrybutorem i resellerami. Partnerzy przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu mają dostęp do niezbędnych danych, umożliwiających podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Na portalu znajdują się aktualne ceny, a także informacje o dostępności produktów, realizowanych projektach, wsparciu technicznym itp.

 

ADS-TEC

Producent ze Stuttgartu specjalizujący się w rozwiązaniach informatycznych przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań. Oferta firmy zawiera przemysłowe komputery PC (w tym również z ekranem dotykowym), wzmocnione tablety, terminale samochodowe, zapory sieciowe oraz routery. Uzupełnienie bogatego asortymentu stanowi usługa Cloud Big-Linx X, która umożliwia zdalne zarządzanie sprzętem ADS-TEC. Producent ma ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu urządzeń IT.

Bixolon

Jeden z liderów światowego rynku drukarek specjalistycznych. Dostarcza szeroką gamę zaawansowanych drukarek etykiet i drukarek mobilnych przeznaczonych m.in. dla sklepów, hoteli, placówek ochrony zdrowia, instytucji finansowych i firm logistycznych. Bixolon oferuje drukarki termiczne/termo-transferowe, igłowe oraz atramentowe z przyjaznym w obsłudze oprogramowaniem. Zróżnicowany asortyment umożliwia dotarcie do klientów działających na wielu rynkach wertykalnych. Firma rozpoczęła działalność w latach 90., jako oddział Samsung Mini Printer.

Unito (OEMprotector)

Polski producent akcesoriów marki OEMprotector, przeznaczonych do ochrony i poszerzania funkcjonalności profesjonalnych urządzeń elektronicznych. Oferta zawiera gotowe rozwiązania przeznaczone do najpopularniejszych produktów oraz projektowane z myślą o indywidualnych potrzebach klientów. W asortymencie firmy znajdują się gumowe, tekstylne i skórzane etui, kabury, stalowe stojaki, systemy mocujące urządzenia oraz łączące ze sobą akcesoria. Uzupełnienie portfolio stanowi dziesięć rodzajów folii na wyświetlacze oraz ekrany, które pełnią rolę ochronną i zmieniają charakterystykę projekcji.

NiceLabel

Producent programowania do projektowania etykiet i systemów zarządzania nimi, które zapewniają jakość, szybkość i efektywność etykietowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Z oprogramowania NiceLabel korzysta ponad milion przedsiębiorstw na całym świecie. Firma istnieje od 1993 r., a jej główna siedziba znajduje się w Słowenii.

BarTender by Seagull Scientific

Oprogramowanie BarTender służy do przekształcania informacji w etykiety, kody kreskowe, etykiety RFID, karty inteligentne i dokumenty. Ich zastosowanie napędza biznes i poprawia bezpieczeństwo, wydajność oraz zgodność procesów.

Ergonomic Solutions

Brytyjska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji bezpiecznych systemów mocowań. Producent jest właścicielem marki SpacePole – popularnego systemu mocowań rozwiązań płatniczych, mobilnych i punktów sprzedaży. Ergonomic Solutions rozpoczął swoją działalność w Wielkiej Brytanii w 1996 r., aczkolwiek procesy związane z projektowaniem i produkcją mocowań odbywają się w Danii.

Gamber-Johnson

Amerykański producent uchwytów i stacji dokujących. Współpracuje bezpośrednio z takimi firmami jak: Dell, Getac, Panasonic, Samsung i Zebra. Bliska kooperacja sprawia, że rozwiązania Gamber-Johnson idealnie współpracują ze sprzętem wymienionych producentów.

 

Dział DC/POS w Ingram Micro

Zarządzanie produktem i realizacja projektów

Michał Grzybowski, Business Unit Manager DC/POS, PM Zebra EVM, michal.grzybowski@ingrammicro.com
Kinga Szczypkowska, Product Manager Honeywell, Citizen, Advantech/DLOG, NiceLabel, Bartender, Datacard, kinga.szczypkowska@ingrammicro.com
Paweł Rybarczyk, Product Manager Zebra AIT, Zebra Xplore, pawel.rybarczyk@ingrammicro.com
Maksymilian Ujma, Product Manager Datalogic, Elo, Getac, Bluebird, maksymilian.ujma@ingrammicro.com

Realizacja zamówień

Agnieszka Słyczko-Jarmołowicz, Sales Specialist, Confidex Specialist, agnieszka.slyczko-jarmolowicz@ingrammicro.com
Irmina Skarżyńska, Sales Specialist, irmina.skarzynska@ingrammicro.com
Krzysztof Kowalski, Sales Specialist, krzysztof.kowalski@ingrammicro.com

Inżynierowie wsparcia technicznego

Paweł Stempin, inżynier Zebra EVM, ADS-TEC, pawel.stempin@ingrammicro.com
Paweł Widacki, inżynier Datalogic, Zebra AIT, Zebra Xplore, Getac, pawel.widacki@ingrammicro.com
Grzegorz Postek, inżynier Honeywell, Citizen, Advantech, grzegorz.postek@ingrammicro.com
Marcin Buława, inżynier wsparcia Zebra odpowiedzialny za obsługę centrum serwisowego Zebry, marcin.bulawa@ingrammicro.com

Logistycy

Paweł Piekarniak, logistyk Zebra AIT, Honeywell, Datalogic, pawel.piekarniak@ingrammicro.com
Tomasz Połomski, logistyk Zebra EVM odpowiedzialny za kontrakty serwisowe Zebra EVM, tomasz.polomski@ingrammicro.com