Integratorzy IT często zwracają się do Veracompu z prośbą o wskazanie takich komponentów do budowy sieci bezprzewodowej na terenie szpitala, żeby zapewnić stabilny i szybki dostęp do internetu zarówno personelowi placówki, jak i pacjentom. Kluczową potrzebą jest także stabilność i wydajność całej szpitalnej infrastruktury. Placówki medyczne nie mogą sobie pozwolić na długotrwałe przestoje w dostępie do danych medycznych. Na szczęście Huawei dysponuje kompleksową ofertą w zakresie sieci i centrów danych, która pozwala zaprojektować rozwiązanie skrojone na miarę szpitala lub przychodni.

Wi-Fi – klucz do sprawnej komunikacji

Huawei postanowił odstąpić od klasycznego podejścia do budowy sieci, a więc montażu wielu punktów dostępowych (access pointów) propagujących sygnał z korytarza do poszczególnych sal i pomieszczeń. Taki układ, choć popularny, często skutkuje niską wydajnością i podatnością na zakłócenia sygnału. Huawei przygotował więc alternatywę w postaci jednego punktu dostępowego, jednego kontrolera sieci oraz niewielkich modułów antenowych RRU (Remote Radio Unit) dla każdej sali. Rozwiązuje to problem z martwymi strefami zasięgu Wi-Fi oraz dostarcza sygnał radio-    wy wysokiej mocy, a jednocześnie stanowi rozwiązanie korzystne cenowo. Jeden punkt dostępowy pozwala obsłużyć nawet 24 pomieszczenia, co przekłada się na niższy koszt wdrożenia oraz utrzymania sieci.

WLAN dystrybucyjny sprawia, że specjaliści pracujący w swoich gabinetach nie muszą się obawiać nagłego spadku wydajności sieci lub przerwanego połączenia w trakcie wysyłania istotnych plików. Sieć zbudowana w systemie zaproponowanym przez Huawei pozwoli na błyskawiczną i nieprzerwaną komunikację.

Bezpieczeństwo – centrum danych to podstawa

Stabilność infrastruktury ma kluczowe znaczenie dla szpitali. W uniknięciu problemów z dostępem do danych, przerw w realizacji badań oraz utrudnionej komunikacji między oddziałami pomaga infrastruktura bazująca na klastrach HyperMetro, dostępnych w rodzinie macierzy Huawei OceanStor Dorado.

Wprawdzie wysoka dostępność środowiska IT jest zapewniana przez mechanizm kopii zapasowych, który pozwala przywrócić infrastrukturę do stanu sprzed awarii, jednak według ekspertów Huawei nie zawsze jest to wystarczająco szybka metoda. Z tego powodu architektura Huawei HyperMetro łączy dwie macierze dyskowe w trybie active-active.

Dzięki rozdzieleniu macierzy na dwie lokalizacje, na przykład w dwóch budynkach szpitala, dostęp do danych medycznych jest możliwy nawet w wypadku zalania lub pożaru jednej z lokalizacji. Co więcej, uszkodzenie urządzeń w jednym miejscu nie powoduje przerwy w działaniu, gdyż rozwiązanie Huawei umożliwia w pełni zautomatyzowane przełączenie ruchu do drugiej lokalizacji. Dzięki HyperMetro szpitalna infrastruktura jest bezpieczna i stabilna – zastosowanie tego rozwiązania zapewnia 99,9999 proc. dostępności, czyli roczne przestoje wynoszą w niej maksymalnie 31,56 sek. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia ze względu na daleko idącą automatyzację, która odciąża administratorów IT w placówkach medycznych. Warto porozmawiać na ten temat z zespołem odpowiedzialnym za utrzymanie działania szpitalnych systemów do przechowywania danych. Być może HyperMetro będzie remedium na wiele ich problemów?

grafika-pustagrafika-pustagrafika-pusta
Huawei logoveracomp_logo
grafika-pusta

Kontakt dla partnerów: Andrzej Wilkowski, Huawei Group Manager, Veracomp, andrzej.wilkowski@veracomp.pl