Popularyzacja nośników SSD wpływa nie tylko na wybory sprzętu komputerowego przez prywatnych użytkowników, ale także na zakupy w przedsiębiorstwach. Jeszcze kilka lat temu niewiele firm z sektora MŚP rozważałoby kupno szybkiej macierzy do obsługi wewnętrznych systemów. Dziś jednak krajobraz w centrach danych jest zupełnie inny, co nastąpiło głównie dzięki spadkowi cen dysków, wzrostowi kosztów energii elektrycznej, rosnącej świadomości właścicieli, ale także staraniom producentów rozwiązań IT, którzy popularyzują technologię all-flash oraz prezentują jej zalety w różnych odsłonach.

Dobrym przykładem jest Huawei Enter-prise, który sukcesywnie przekonuje klientów do przejścia na macierze wykorzystujące szybkie dyski SSD. Celem producenta jest umocnienie pozycji wśród liderów tego segmentu rynku pamięci masowych. W ubiegłym roku ogromnym sukcesem okazała się promocja Flash Only, dzięki której klienci mogli otrzymać tę samą pojemność na dyskach SSD w cenie HDD SAS (10k rpm).

Michał Wielgus, Product Manager, Veracomp Michał Wielgus, Product Manager, Veracomp  

Sygnały płynące z rynku jednoznacznie wskazują, że firmy przygotowują się do sytuacji, w której konieczny będzie powrót do pracy zdalnej. Elementem tych przygotowań jest inwestycja we własne serwerownie. Ilość danych oraz tempo ich przetwarzania z pewnością ulegną zwiększeniu, a zatem być może jest to najlepszy moment, żeby wypróbować macierz all-flash oraz przekonać się, że jest ona w stanie spełnić potrzeby przedsiębiorstw każdej wielkości.

  

Nośniki flash rozwiązują wiele problemów

Sztandarową rodziną macierzy all-flash firmy Huawei jest seria OceanStorDorado V6. Składają się na nią urządzenia wykorzystujące własny procesor producenta (Kunpeng 920), dzięki któremu możliwe było uzyskanie najwyższej wydajności wśród systemów dyskowych (20 mln IOPS), wysokiej przepustowości i opóźnień nieprzekraczających 0,1 ms.

Inwestycja w macierze all-flash jest korzystna nie tylko z punktu widzenia szybkości i wydajności, ale także stabilności całej infrastruktury. Warto przypomnieć, że urządzenia OceanStor Dorado V6 jako jedyne na rynku są w stanie działać przy awarii siedmiu z ośmiu kontrolerów dyskowych. Tę niezwykłą odporność zapewnia architektura full-mesh i komunikacja za pośrednictwem protokołu RDMA (Remote Direct Memory Addressing) zapewniającego transfer na poziomie 100 Gb/s.

Właścicielom małych i średnich firm można polecić urządzenie OceanStor Dorado 3000 V6, wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze funkcje, przesądzające o globalnym sukcesierodziny OceanStor. Klienci otrzymują niezwykle szybką macierz zapewniającą inteligentną deduplikację, kompresję danych, mechanizm tworzenia migawek, zdalną replikację oraz możliwość wykonywania backupu do chmury. Ponadto, urządzeniem tym można zarządzać za pośrednictwem wygodnego oprogramowania DeviceManager, wspieranego przez moduł UltraPath (wielościeżkowość) oraz eService, który, dzięki sztucznej inteligencji, przewiduje potencjalne awarie. Pozwala to wynieść infrastrukturę przetwarzania danych niewielkiej firmy na bardzo wysoki poziom, porównywalny z klasą korporacyjną.

Integratorzy zajmujący się budową centrów danych mogą liczyć na pomoc firmy Veracomp – dystrybutora rozwiązań Huawei Enterprise. Niedawno w siedzibie dystrybutora powstało nowe centrum danych bazujące na produktach Huawei. Dzięki niemu specjaliści Veracompu mogą nie tylko wesprzeć proces projektowania infrastruktury, ale także zaprezentować część rozwiązań „w akcji”.

Huawei logo veracomp_logo

Dodatkowe informacje: Michał Wielgus, Product Manager, Veracomp, michal.wielgus@veracomp.pl