Huawei OceanStor Dorado serii szóstej (v6) to linia systemów pamięci masowej wykorzystująca dyski półprzewodnikowe, charakteryzujące się wysoką wydajnością i niskimi czasami odpowiedzi. Rozwiązania z tej serii wykorzystują pięć autorskich chipsetów opracowanych przez Huawei dla zwiększenia wydajności systemu pamięci masowej. Inteligentne chipsety w technologii ARM Kunpeng 920 oraz Ascend 310 AI, odpowiedzialne za stronę obliczeniową oraz uczenia maszynowego – analizy i poznawanie reguł  I/O różnych typów danych poprawiając współczynnik trafień w cache, wydajny kontroler dysków SSD, chipset sieciowy (FC, Ethernet) oraz zarządzania BMC, w połączeniu z inteligentnym algorytmem FlashLink, zapewniają ogromny skok wydajności.

Jak pozycjonowany jest model Dorado 3000 v6?

Model Huawei OceanStor Dorado 3000 v6 jest to dwukontrolerowa pamięć masowa typu AFA (All-Flash Array) z poziomu entry-level wspierająca rozwiązania dostępu blokowego (SAN – iSCSI, FC), a już niedługo ten model zyska wsparcie dla rozwiązań dostępu plikowego (NAS – NFS, CIFS). Każdy z kontrolerów w tym modelu jest wyposażony w 32-rdzeniowy procesor ARM Kunpeng 920 o częstotliwości taktowania 2,6 GHz oraz 96 GB pamięci podręcznej, co łącznie daje 192 GB pamięci cache (jest dostępne również rozwiązanie z mniejszą ilością pamięci podręcznej – 64 GB per kontroler). Taka konfiguracja zapewnia wysoką wydajność, a nadmiarowość kontrolerów oraz pozostałych komponentów zapewnia ochronę danych klasy Enterprise. Proste zarządzanie poprzez graficzny interfejs użytkownika DeviceManager pozwala na przyjemną pracę, a szereg funkcjonalności skutecznie wspiera administratora w codziennych obowiązkach. Jest także dostępne niskopoziomowe zarządzanie z CLI.

Korzyści zapewniane przez Dorado 3000 v6

Dorado 3000 v6 wspiera technologię RAID 5 i 6, jak i autorskie rozwiązanie RAID TP chroniące system pamięci masowej przed awarią trzech dysków jednocześnie. Pojedyncze rozwiązanie obsługuję do 150 dysków SSD, wśród których możemy znaleźć cały przekrój pojemnościowy. Ponadto każdy z kontrolerów jest standardowo wyposażony w 4 porty 1GE, 4 porty 10 GE/25 GE oraz porty niezbędne do zarządzania i serwisowania macierzy. Każdy z kontrolerów oferuje również możliwość rozbudowy o trzy moduły I/O, co sumarycznie daje 6 dodatkowych modułów dla całej obudowy.

Istnieje również możliwość skalowania rozwiązań Huawei OceanStor Dorado v6, przy czym dla modelu 3000 v6 jest to możliwe do poziomu 16 kontrolerów. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie Dorado 3000 v6 świetnie sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych firmach, odpowiadając na różne wyzwania, które pracownicy IT stawiają przed systemami pamięci masowej. Na koniec trzeba zaznaczyć, że od niedawna rozwiązanie Dorado 3000 v6 jest dostępnie w konfiguracji z dyskami NVMe i wsparciem architektury End-to-End NVMe.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem rozwiązań Huawei – firmą Arrow, pod adresem: huawei.ecs.pl@arrow.com.

  

Demo Arrow

Firma Arrow oferuje również możliwość wypożyczenia i przetestowania rozwiązania OceanStor Dorado 3000 v6 (pod tym linkiem zamieszczamy więcej informacji na ten temat).