1 listopada 2015 r. Hewlett Packard podzielił się na dwie niezależne marki: HP Inc. oraz Hewlett Packard Enterprise. Pierwsza z nich zajmuje się tym, z czego producent ten był najbardziej znany – drukarkami oraz komputerami osobistymi. Nowo powstała marka HPE skupia się wyłącznie na technologii dla firm i organizacji, która nie jest zbyt dobrze znana większości użytkowników, ale za to szeroko wykorzystywana we wszystkich popularnych produktach i usługach. Dzięki tej właśnie technologii jesteśmy świadkami niezwykłego przyspieszenia, które nieodwracalnie zmienia IT, biznes oraz naszą codzienność. Zgodnie z Idea Economy obecnie świat zmienia się błyskawicznie, a przyszłość należy do najszybszych, gdyż o sukcesie lub porażce decyduje to, jak szybko jesteśmy w stanie zaadaptować się do nowych warunków działania. To powoduje, że cyfrowa transformacja staje się nieodzownym elementem strategii biznesowej.

Przedstawiciele i eksperci Hewlett Packard Enterprise zgodnie wskazują cztery kluczowe obszary transformacji, które zapewniają firmom i organizacjom przyspieszenie oraz technologiczny skok w przyszłość. Pierwszym takim obszarem jest…

 

…infrastruktura hybrydowa

Już dziś różnorodność aplikacji oraz ogrom danych wymaga różnych modeli działania dla osiągnięcia poszczególnych celów biznesowych. Ponadto coraz częściej szybkość dostarczania nowych produktów i usług decyduje o przewadze konkurencyjnej. Idealna infrastruktura – taka, która może podołać temu zadaniu – powinna zatem łączyć nowe rozwiązania z tradycyjnym IT, a także wykorzystywać prywatne i publiczne chmury danych, aby uzyskać maksymalną elastyczność oraz efektywność ekonomiczną. Przykładem takiego rozwiązania jest HPE Helion Hybrid Infrastructure, zastosowana z sukcesem przez 20th Century Fox. W tym przypadku HPE Helion Cloud System zwiększył przepustowość sieci ponad czterokrotnie, przyspieszył procesy produkcji i dystrybucji filmów o 38 proc. oraz zmniejszył koszty operacyjne funkcjonowania infrastruktury o 88 proc. w porównaniu z poprzednimi, tradycyjnymi rozwiązaniami.

 
Cyberbezpieczeństwo

Cyberataki to nie kwestia „czy do nich dojdzie?”, ale „kiedy”. Dlatego już teraz należy myśleć o tym, jak zabezpieczyć swoją firmę i zminimalizować straty wywołane niepożądanymi, wrogimi działaniami. Minęły już czasy, w których specjaliści od bezpieczeństwa informacji toczyli boje z samotnymi hakerami, a pracownikom wystarczał zwykły firewall. Cyberprzestępcy działają w sposób zorganizowany, a szerokie wykorzystanie technologii mobilnych, chmur danych oraz Internetu rzeczy powoduje, że ich możliwości są dużo większe niż wcześniej. O jakiej skali mówimy? Intranet US Marines wyposażony w HPE Security Solutions działa w takich warunkach, gdzie odnotowuje się 231 mln prób nieautoryzowanych wejść, 26 mln wykrytych zagrożeń oraz 3,5 mln sztuk spamu… w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

 

Big Data

Wiedza to klucz do biznesowego sukcesu przedsiębiorstwa. Każda działalność generuje ogromną ilość danych. Kryją się w nich informacje umożliwiające dokonanie przełomowych odkryć, dzięki którym powstają doskonalsze usługi, produkty, a czasami całe branże. Sukces zależy od tego, czy wiemy, jakie pytanie zadać, jakie dane analizować i jak wykorzystywać uzyskane spostrzeżenia, a także jak szybko jesteśmy w stanie tego dokonać i zastosować wyniki w praktyce. Na przykład popularny BlaBlaCar operuje na danych dostarczanych przez 20 mln aktywnych użytkowników oraz 4 mln zdarzeń każdego dnia. Zarządzanie taką ilością informacji, analityka oraz precyzyjne raportowanie możliwe jest m.in. dzięki HPE Vertica.

 

Produktywność

Wszyscy wiemy, jak ważne dla marki są pozytywne doświadczenia klientów i użytkowników. W przyszłości doświadczenie stanie się istotą marki nie tylko z punktu widzenia zadowolonych konsumentów, ale także partnerów, kontrahentów i pracowników. Nowa produktywność to zdolność do szybkiego, sprawnego i bezpiecznego działania w każdych warunkach, owocującego dostarczaniem produktów i usług niezmiennie wysokiej jakości. To coś, czego nie można osiągnąć dzięki rozwiązaniom projektowanym dla środowisk stacjonarnych. Przyszłość jest mobilna! HPE Aruba Networks udowadnia, jak wiele można zyskać, na przykładzie rozwiązania Workplace Productivity Solution zastosowanego w firmie ubezpieczeniowej American Fidelity Assurance. W 100 proc. mobilne środowisko z marszu umożliwiło oszczędności rzędu 700 tys. dol. na samej tylko infrastrukturze oraz zmniejszyło koszty operacyjne o 60 tys. dol. w przeliczeniu na jedną lokalizację. Czysty zysk!

Zapoznaj się z najnowszymi rozwiązaniami Hewlett Packard Enterprise, które zapewnią twojemu biznesowi przyspieszenie i mocny start w nowy wymiar technologicznej konkurencji!

Więcej informacji na http://strefahpe.pl.