Nowe modele Galaxy Note20 i Note20 Ultra 5G, wysoko zawieszają poprzeczkę w segmencie urządzeń klasy premium. Nowe smartfony koreańskiej marki zbierają świetne recenzje w mediach. Urządzenia są chwalone za  doskonałą wydajność, długi czas pracy na baterii i profesjonalny aparat. Ale Samsung ma wiele więcej  do zaoferowania swoim klientom, a zwłaszcza tym, którzy używają smartfonów do celów biznesowych.

Wystarczy wymienić takie usługi jak Samsung DeX, ochrona klasy militarnej Samsung Knox czy synchronizacja notatek pomiędzy różnymi urządzeniami. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze z wymienionych rozwiązań, w języku potocznym określane jako tryb komputerowy smartfonu. Galaxy Note20 lub Note20 Ultra 5G można połączyć z pecetem, monitorem lub telewizorem i tym samym korzystać z aplikacji zainstalowanych na mobilnych urządzeniu. To przydatna opcja  podczas wykonywania kilku zadań jednocześnie. Samsung DeX pozwala korzystać z dwóch ekranów, co wcale nie oznacza, że na obu wyświetla ten sam obraz. Użytkownik usługi może, dajmy na to, brać udział w wideokonferencji lub pracować nad prezentacją na dużym ekranie i w tym samym czasie pisać SMS-y lub wysyłać e-maile na telefonie. Tryb Samsung DeX umożliwia dostęp do maksymalnie pięciu aplikacji równocześnie.

Warto podkreślić, że Galaxy Note20 lub Note20 Ultra mogą też spełniać rolę panelu dotykowego – zastępując myszkę. Innym ułatwieniem dla wielu mobilnych pracowników jest aplikacja Samsung Notes, która automatycznie synchronizuje się z urządzeniami roboczymi, dzięki czemu można łatwo przenosić notatki ze smartfonu na tablet lub laptopa. Jeśli natomiast użytkownik smartfonu robi notatki podczas nagrywania spotkania, zakładka Audio Bookmark oznacza je czasowo i synchronizuje z nagraniem. Wartościowym uzupełnieniem aplikacji Samsung Notes jest S Pen, który spełnia dwojaką rolę. Z jednej strony służy do tworzenia ręcznych notatek, które potem można zamienić na tekst maszynowy i wkleić do wiadomości e-mail, zaś z drugiej działa jako pilot do telefonu lub w przypadku systemu DeX do sterowaniami komendami, takimi jak chociażby odtwarzanie wideo czy przełączanie slajdów prezentacji.

Bezpieczeństwo z Samsung Knox

Truizmem jest stwierdzenie, że w obecnych czasach trudno byłoby sobie wyobrazić działalność biznesową bez urządzeń mobilnych. Podobnie jak fakt, że pracownicy nagminnie wykorzystują służbowe komórki do celów prywatnych. W takiej sytuacji trudno jest zachować bezpieczeństwo firmowych danych, tym bardziej, że przedsiębiorstwa na ogół beztrosko podchodzą do kwestii bezpieczeństwa mobilnych terminali. Jak wynika z danych T-Mobile aż 46 proc. firm nie jest gotowych na odparcie cyberataku na smartfony. W tej sytuacji specjaliści Samsung przychodzą przedsiębiorcom z odsieczą, oferując ochronę Samsung Knox wbudowaną w oprogramowanie i sprzęt wszystkich urządzeń edycji biznesowej Samsung Galaxy (do której należą oczywiście modele Galaxy Note20 i Note20 Ultra).

Klienci w ramach Samsung Galaxy Enterprise Edition klienci otrzymują aktualizację oprogramowania przez okres 4 lat oraz regularne aktualizacje zabezpieczeń i ochronę przez 24 godziny na dobę. Samsung Knox ułatwia też życie administratorom IT, udostępniając funkcjonalności pozwalające separować dane biznesowe i prywatne, a także zdalnie konfigurować dowolną liczbę urządzeń. W skład pakietu usług wchodzi również E-FOTA (Enterprise Firmware-Over-The-Air), przeznaczona do kontrolowania harmonogramów aktualizacji i wersji systemów operacyjnych w smartfonach pracowników.

Biznesowi użytkownicy Galaxy Note20 i Note20 Ultra 5G, dzięki platformie Samsung Knox, mogą zabezpieczać i chronić wrażliwe dane firmy przed złośliwym oprogramowaniem oraz innymi cyberzagrożeniami.

  

Galaxy Note20 i Note20 Ultra5G w pigułce

Galaxy Note20

–  6,7 calowy wyświetlacz  Super AMOLED, rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli,

– 8 GB pamięci RAM,

– 256 GB pamięci wbudowanej,

– hybrydowy dual SIM (nanoSIM+eSIM),

– system operacyjny Android 10 z OneUI 2.1,

– aparaty z tyłu: 12 MPix, f/1.8, Dual Pixel PDAF (aparat główny), 64 MPix, f/2.0, PDAF, optyczna stabilizacja (3x zoom optyczny), 12 MPix, f/2.2, PDAF (szeroki kąt),

– aparat z przodu: 10 MPix, f/2.2, Dual Pixel PDAF,

– bateria 4300 mAh, ładowanie 45 W,

– wymiary: 164.40 x 75.00 x 8.95 mm.

 

Galaxy Note20 Ultra5G

–  6,9 calowy wyświetlacz  Dynamic AMOLED, rozdzielczość 1440 x 3200 pikseli,

– 12 GB pamięci RAM,

– 256/512 GB pamięci wbudowanej UFS 3,1,

– hybrydowy dual SIM (nanoSIM+eSIM),

– system operacyjny Android 10 z OneUI 2.1,

– aparaty z tyłu: 108 MPix, f/1.8, PDAF, Laserowy AF, OIS (główny), 12 MPix, f/3.0, OIS (5x zoom optyczny), 12 MPix, f/2.2, PDAF (szeroki kąt),

– aparat z przodu: 10 MPix, f/2.2, Dual Pixel PDAF,

– bateria 4500 mAh, ładowanie 45 W, ładowanie bezprzewodowe 15 W, ładowanie zwrotne 9 W,

– wymiary: 164.8 x 77.2 x 8.1 mm.