Eaton 93PS – elastyczność i wymierne oszczędności
Ten model zasilacza UPS powstał w odpowiedzi na potrzeby administratorów serwerowni i małych centrów danych, jak też do zabezpieczania ciągłości działania aplikacji o znaczeniu krytycznym.
Potrzeba ochrony zasilania ważnych urządzeń (zarówno w branży IT, jak i w przemyśle, służbie zdrowia czy handlu) to sprawa oczywista – nawet krótka przerwa w dostawie energii może oznaczać wymierne straty finansowe. W przypadku zasilaczy UPS – oprócz samego podtrzymania ciągłości zasilania – istotne są również takie kwestie, jak koszt utrzymania, możliwość skalowania, wysoka sprawność energetyczna i zapewnienie bezpieczeństwa. Te cztery cechy wyróżniają model 93 PS, ułatwiając dopasowanie go do najróżniejszych potrzeb.
Wysoka sprawność to mniejsze straty w postaci ciepła, a zatem mniejsze koszty klimatyzacji serwerowni. Zasilacz marki Eaton, który wykonano w topologii on-line, osiąga sprawność ponad 96 proc. w trybie podwójnej konwersji. Parametr ten zwiększa się do 98,8 proc. dzięki technice oszczędzania energii ESS (Energy Saver System). System nieustannie monitoruje sieć i automatycznie wybiera optymalny poziom ochrony zasilania. Ponadto stały monitoring napięcia wyjściowego zapewnia wysoką jakość energii, w razie potrzeby umożliwiając w czasie 2 ms przełączenie do trybu podwójnej konwersji. Natomiast ciągłe filtrowanie chroni przed przepięciami niskoenergetycznymi. Zastosowanie tego rozwiązania nie tylko zwiększa sprawność zasilacza, ale również wydłuża czas życia wentylatorów i elektroniki (powoduje znaczną poprawę parametru MTBF).
UPS Eaton 93PS występuje w dwóch wariantach. Mniejsza obudowa, z jednym modułem zasilania, umożliwia uzyskanie mocy 8, 10, 15 i 20 kW. Większa, o dwóch modułach, oferuje dodatkowo 30 i 40 kW. Skalowanie i wymiana modułów mogą być przeprowadzone bez przerywania pracy zasilacza. W tym trybie mogą być serwisowane także poszczególne gałęzie baterii. Maksymalną dostępność gwarantuje nie tylko obsługa modułów „na gorąco”, ale również zastosowanie opcjonalnego przełącznika statycznego z ultraszybkim bezpiecznikiem.
Eaton 93PS wyróżnia się w swojej klasie także wyjątkowo niewielkimi gabarytami. Urządzenie w mniejszej obudowie potrzebuje jedynie 0,25 mkw., a w większej – 0,36 mkw.
Niski TCO i wysoka dostępność
Opisane cechy modelu 93PS przekładają się na wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania (TCO) w porównaniu z innymi UPS-ami tej klasy. To rezultat podwyższonej sprawności, skalowalnej architektury (w miarę wzrostu potrzeb aż do uzyskania pracy równoległej ośmiu jednostek) oraz stosunkowo niewielkich rozmiarów. Z myślą o zaspokajaniu zmieniających się wymagań administratorów IT sprzęt Eatona przygotowano do pracy w chmurze i środowiskach zwirtualizowanych.
Warto dodać, że oprogramowanie Eaton Intelligent Power Manager zwiększa poziom niezawodności systemu, tworząc pomost między infrastrukturą IT i elektryczną – przy użyciu jednego ekranu można jednocześnie zarządzać jedną i drugą. IPM zapewnia monitoring i zarządzanie nie tylko fizycznymi i wirtualnymi serwerami, ale też UPS-ami, listwami ePDU i innymi urządzeniami zasilającymi.
Za pomocą automatycznego wyłączania serwerów, wstrzymywania mniej istotnych maszyn wirtualnych czy konsolidacji krytycznych obciążeń przy użyciu mniejszej liczby hostów, IPM i 93PS zapewniają doskonałą ochronę zasilania najważniejszych aplikacji. Przykładowo, zmniejszenie obciążenia o 50 proc. powoduje wydłużenie czasu podtrzymania aż o 250 proc.
Więcej informacji: www.powerquality.eaton.com
Podobne artykuły
IT i medycyna: duet prawie doskonały
Branża medyczna oraz informatyczna coraz bardziej zbliżają się do siebie. Wyraźne przyspieszenie nastąpiło w okresie lockdownów, który stał się motorem rozwoju cyfrowych strategii zdrowotnych.
„Zielone” serwerownie i centra danych
Obecnie intensywnie poszukiwane są sposoby na takie zwiększenie mocy zasilającej sprzęt IT, które nie spowoduje znaczącego wzrostu zużycia energii elektrycznej i tzw. emisyjności obiektów.
Hiperskaler: wróg czy przyjaciel?
Chociaż działania największych dostawców usług chmurowych budzą mieszane uczucia, to liczba ich klientów rośnie w dość szybkim tempie.