Modele WAX610 i WAX610Y to działające w standardzie Wi-Fi 6 punkty dostępowe, które zapewniają wydajną i bezpieczną infrastrukturę sieci bezprzewodowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. WAX610Y to model typu outdoor, przeznaczony do instalacji na otwartej przestrzeni, odporny na wodę, śnieg, grad, szron, kurz oraz długotrwałe działanie promieni słonecznych. Dużą trwałość tego modelu potwierdza zgodność ze standardem IP55.

Oba modele umożliwiają komunikację w dwóch pasmach (2,4 oraz 5 GHz), a w każdym z nich transfer następuje w dwóch strumieniach. Uzyskana w ten sposób czterostrumieniowa transmisja dwuzakresowa pozwala na przesyłanie danych z łączną prędkością do 1,8 Gb/s. Co istotne, w żadnym przypadku użytkownik nie napotka problemu z przeciążeniem sieci, nawet gdy podłączonych jest do niej wiele urządzeń. Standard Wi-Fi 6, w porównaniu z poprzednim, pozwala na 4-krotne zwiększenie ilości sprzętu, jaką może obsłużyć każdy punkt dostępowy. W porównaniu ze standardem Wi-Fi 5, w modelach zgodnych z jego kolejną wersją prędkość transferu rośnie nawet o 70 proc. w paśmie 2,4 GHz oraz o 30 proc. w paśmie 5 GHz.

Nowe rozwiązania zapewniają również wydajne połączenia przewodowe. Wbudowany w punkt dostępowy port Ethernet 2,5 Gb/s z funkcją PoE eliminuje konieczność doprowadzania kabla zasilającego i przyspiesza proces instalacji.

Insight zapewnia łatwe zarządzanie i konfigurację

WAX610 i WAX610Y to optymalne rozwiązanie do każdej sieci, w której działa wiele urządzeń wymagających wysokich prędkości transferu. Modele te sprawdzą się w firmach, w których administratorzy oczekują nie tylko łatwego zarządzania, ale jednocześnie chcą zminimalizować jego koszty. Samymi punktami dostępowymi, jak i wieloma podłączonymi do nich urządzeniami, można zarządzać centralnie poprzez chmurę z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej Netgear Insight. Do ich wstępnej konfiguracji wystarczy zeskanowanie kodu QR, a w siedzibie klienta nie jest konieczna obecność dodatkowych administratorów chmury, sieci czy komputerów.

Netgear Insight pozwala również monitorować i konfigurować zabezpieczenia. Jest to konieczne zwłaszcza w obecnych czasach, gdy praca zdalna wymaga wysokiego poziomu ochrony danych. Komunikacja z modelami WAX610 i WAX610Y jest szyfrowana w standardzie WPA2. Punkty dostępowe umożliwiają stworzenie ośmiu odrębnych identyfikatorów sieci bezprzewodowej (SSID). Można też utworzyć odrębne sieci wirtualne VLAN, np. dla różnych działów firmy. Wśród funkcji do efektywnej ochrony sieci i zasobów przedsiębiorstwa jest również całkowita separacja użytkowników VLAN, która izoluje od siebie urządzenia łączących się z siecią gości. Z myślą o firmach, które korzystają z systemu uwierzytelniania RADIUS, umożliwiono skonfigurowanie dynamicznej sieci VLAN-a dla każdego z użytkowników.

Najważniejsze cechy WAX610 i WAX610Y

Standard Wi-Fi 6 AX1800
Monitorowanie i zarządzanie w chmurze z pomocą aplikacji Insight
Czterostrumieniowa transmisja dwuzakresowa (2,4 oraz 5 GHz)
Przepustowość do 1,8 Gb/s
Port Ethernet 2,5 Gb/s PoE
8 identyfikatorów SSID
 Możliwość konfiguracji VLAN dla każdego pojedynczego użytkownika RADIUS
Roaming z innymi punktami dostępowymi Netgear Business Wi-Fi

Urządzenia WAX610 i WAX610Y zapewniają bezproblemowy roaming z innymi punktami dostępowymi z rodziny Netgear Business Wi-Fi. Są przy tym zgodne z modelami działającymi w starszym standardzie – WAC5050/510/540. Warto dodać, że możliwe jest stworzenie dwuzakresowej bezprzewodowej siatki (Dual-Band WirelessMesh) z innymi urządzeniami Netgeara: WX610, WASX610Y, WAC540 lub WAC564. Wówczas jedno z pasm jest wykorzystywane do transmisji danych z urządzeniami klienckimi, drugie zaś do przesyłania pakietów pomiędzy punktami dostępowymi w stworzonej w ten sposób infrastrukturze.

Autoryzowanymi dystrybutorami Netgear w Polsce są: AB, Action, Also i Veracomp.

logo netgear

Dodatkowe informacje: Paweł Kozłowski,VAR Account Manager, Netgear, pkozlowski@netgear.com