Pandemia koronawirusa diametralnie zmieniła biznesowe realia. Jednym z największych wyzwań, przed którym stanęły przedsiębiorstwa, było zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa. Konieczne stało się dostosowanie przestrzeni zarówno biur, hal produkcyjnych i magazynowych, czy restauracji i sklepów do nowych regulacji. Wspólnym mianownikiem wprowadzanych obostrzeń jest zachowanie odpowiedniej odległości, zakrywanie ust i nosa oraz konieczność dezynfekcji dłoni. Jednak mimo powszechności tych nowych restrykcji mogą one „umknąć” w ferworze codziennej pracy – dlatego przydatne będą oznaczenia, które przypomną pracownikom o zachowaniu panujących zasad higieny w miejscu pracy.

W obecnej, pandemicznej rzeczywistości, kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorstwa staje się wybranie odpowiedniego oznaczenia, które będzie przede wszystkim jasne i zrozumiałe – nie ma mowy o „przeroście formy nad treścią”, bo liczy się przede wszystkim to, aby każdy był w stanie odczytać daną grafikę, dlatego pomocne w takiej sytuacji są piktogramy.

– Należy zwrócić uwagę, aby komunikat był wyraźny i zrozumiały, nie nachalny, lecz skuteczny – mówi Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother. – Pomocne może okazać się użycie formy graficznej oraz umieszczenie etykiety w odpowiednim i widocznym miejscu. Warto też mieć na uwadze, że tak, jak podkreślają niemal wszyscy, wiele obostrzeń zostanie z nami na długo. W związku z tym wydrukowane etykiety powinny być odporne na działanie promieni słonecznych, ścieranie czy środki do dezynfekcji.

Kompaktowe  i przenośne

Brother ma w portfolio rozwiązania do etykietowania, które pomogą stworzyć bezpieczne miejsce pracy, dostosowane do panujących obostrzeń. Drukarki etykiet z serii P-touch i QL to stylowe, kompaktowe, a przede wszystkim efektywne urządzenia umożliwiające tworzenie niezbędnych oznaczeń.

Drukarki z serii QL zajmują niewiele miejsca na biurku – są lekkie i drukują zarówno na papierze, jak i folii. Dodatkowo wybrane urządzenia mają wbudowaną baterię, co ułatwia ich przenoszenie i używanie w dowolnym miejscu. Dzięki wbudowanej gilotynie możliwe jest tworzenie etykiet dowolnej długości z taśmy ciągłej. Darmowe oprogramowanie do edycji P-touch Editor zapewnia dodawanie do naklejek tekstów, obrazów czy kodów kreskowych.

Drukarki etykiet z serii P-touch są kompaktowe i w pełni mobilne, co uzyskano dzięki portowi USB i wbudowanej baterii, która wyklucza potrzebę stałego podłączenia do sieci. Z kolei moduł łączności Bluetooth umożliwia połączenie wybranych modeli P-touch do urządzenia, bez konieczności użycia kabli. Dodatkowo drukarki te można zsynchronizować z bezpłatnym oprogramowaniem do projektowania etykiet Brother P-touch Editor. Ma ono zaawansowane funkcje do tworzenia spersonalizowanych naklejek zawierających obrazki i kody kreskowe, logotypy, ramki czy symbole. Co więcej, możliwy jest również import treści z pliku Excel lub CSV, aby z łatwością wydrukować wiele etykiet ze zmiennymi informacjami. Modele z tej serii pozwalają na tworzenie trwałych, laminowanych etykiet. Taśmy dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Ich odporność na promienie słoneczne, wodę, substancje chemiczne oraz wysokie temperatury gwarantuje trwałość oznaczenia.

Więcej informacji na temat wykorzystania naklejek w czasie pandemii na stronie www.brother.pl/covid-19-signage. Dystrybutorami urządzeń Brother w Polsce są Also i For Ever.

Brother-Logo

Dodatkowe informacje: Viktor Arsenovych, Business Development Manager, Brother, viktor.arsenovych@brother.pl