Gdy zebrać wszystkie modele sprzedawanych w Polsce projektorów, to okazuje się, że na rynku dominuje rozwiązanie Digital Light Processing (DLP) i rozdzielczość Full HD. Pojawienie się kolejnej generacji projektorów z wyświetlanym obrazem jakości 4K sprawiło, że sprzęt o rozdzielczości 1080p staniał już na tyle, że stał się pierwszym wyborem klientów. Na jego popularność wpływ ma także powszechna dostępność treści wideo Full HD.

Poza tym klienci chcą, by projektor był wyposażony w co najmniej jedno wejście cyfrowe HDMI oraz zapewniał korzystanie z urządzenia mobilnych (w technologii MHL) i długi czas życia lampy, a obraz przez niego wyświetlany cechował się wysokim kontrastem, przekładającym się na bardzo dobre odwzorowanie czerni. Najlepiej też, by urządzenie było w miarę kompaktowe (przenoszenie sprzętu ważącego do 2,5 kg nie stanowi problemu).

Oferta Optomy w segmencie Full HD jest szeroka i zawiera wysokiej jakości i atrakcyjne cenowo projektory DLP 1080p, które swoimi parametrami znacząco przewyższają rozwiązania wykorzystujące technologię LCD.

 

Lider rynku DLP Full HD

Optoma jest marką własną firmy Coretronic, największego na świecie producenta projektorów wykorzystujących technologię DLP. Mając wsparcie światowego lidera, Optoma zajęła w 2016 r. pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży modeli DLP o rozdzielczości Full HD na polskim rynku (według danych PMA Research).

Dostawca oferuje szeroki wybór projektorów odpowiadających na potrzeby małego i dużego biznesu, zaprojektowanych do instalowania w dużych firmowych pomieszczeniach, w instytucjach edukacyjnych i hotelach, w handlu detalicznym oraz stosowania w systemach Digital Signage. Specjalistyczna oferta stanowi także uzupełnienie dla całej gamy urządzeń stworzonych z myślą o domowej rozrywce.

Jeśli chodzi o rozdzielczość, projektory Full HD to tylko część portfolio Optomy, które zaczyna się od najtańszych modeli SVGA a kończy na profesjonalnej serii Proscene, obejmującej urządzenia WUXGA, zarówno lampowe jak i laserowe, o jasności od 3000 do 12000 ANSI i długim oraz ultra krótkim rzucie obrazu.

 

Zadziwiające i trwałe kolory

Nawet we wspomnianych najtańszych modelach projektorów SVGA zastosowano technikę Amazing Colour, dzięki której są zgodne ze standardem sRGB/REC709, czyli gwarantują wierne odwzorowanie naturalnych barw. Wyświetlane przez nie obrazy są dzięki temu bardzo szczegółowe a jednocześnie realistyczne, oddając rzeczywiste kolory. Projektory Optoma zapewniają także wysoki kontrast ANSI (od 20 000:1), co przekłada się na znacznie lepsze różnicowanie ciemnych i jasnych elementów obrazu i wyraźne, nasycone kolory. W dodatku nabywca zaprojektowanego do ciągłej pracy w trybie 24/7 sprzętu marki Optoma dostaje gwarancję, że jakość kolorów przez pięć lat od dnia zakupu się nie zmieni. Przy czym standardowo oferowana gwarancja na lampę w projektorze Optoma wynosi 12 miesięcy lub 1000 godz. pracy, gdy na rynku najczęściej spotykane warunki to 6 miesięcy lub 1000 godz. pracy

 

W domu i w pracy

Domowi użytkownicy projektorów Optoma, dzięki technice Amazing Colour, mogą liczyć na komfortowe oglądanie filmów i programów telewizyjnych. Gwarantuje ona dokładne odwzorowanie barw obrazu kinowego – dokładnie takie, jakie zakładali filmowi twórcy. W przypadku dynamicznych treści projektory domowe mogą także oferować bardziej nasycone kolory, co doskonale sprawdza się podczas projekcji filmów animowanych jak również w grach.

Ponadto Optoma ma w swoim portfolio produktowym ponad 50 modeli zaprojektowanych do profesjonalnych celów prezentacyjnych. Znajdują zastosowanie w klasach, salach wykładowych i konferencyjnych, muzeach, w przestrzeni handlowej, a także innych dużych pomieszczeniach. Ten specjalistyczny sprzęt sprawdza w najbardziej wymagających instalacjach AV. Modele o ultra krótkim rzucie (UST) potrafią wyświetlić obraz o ponad 100-calowej przekątnej z odległości zaledwie 60 cm. Podczas prezentacji z projektora umieszczonego tak blisko ekranu nie ma mowy o tym, by prowadzący mógł w jakimś momencie przesłonić obraz. Wśród dostępnych na rynku marek tylko Optoma ma w ofercie projektor UST Full HD o wysokiej jasności 4000 ANSI – model EH320UST

Partnerom handlowym Optoma zapewnia rejestrację projektów i ich szczegółową wycenę. W porozumieniu z dostawcą firmy IT mogą oferować klientom opcje wydłużenia gwarancji poza standardowe warunki.

Więcej informacji: www.optoma.pl

Aneta Żygadło, Market Account Manager Poland, a.zygadlo@optoma.pl

Jędrzej Filipowski, AV Account Manager Poland, j.filipowski@optoma.pl