W tym celu firma wykorzystuje wieloletnie doświadczenie z obszaru rozwiązań KVM (z uwzględnieniem przełączania obrazu) i wprowadza na rynek nowe produkty służące do bezproblemowego wdrażania i obsługi instalacji audio-wideo. A ponieważ branże IT i AV w coraz większym zakresie wykorzystują te same technologie, łatwiejsze staje się integrowanie systemów dystrybucji obrazu z siecią IP, co ogranicza koszty, czas oraz stopień skomplikowania wdrożenia.

Można zaryzykować stwierdzenie, że nasza oferta AV jest dziś kompletna i nie ma w niej luk. Mamy matryce, w tym modułowe, o różnej liczbie portów i z obsługą rozmaitych technik, m.in.: HDMI, DVI, HDBaseT, a także wciąż powszechnie wykorzystywanego VGA. Mamy nieustannie rozwijany system sterowania, przełączniki prezentacyjne, rozdzielacze sygnału, całą gamę extenderów zapewniających wiele sposobów przesyłania obrazu i dźwięku – mówi Tomasz Kruszyński, Country Manager w firmie ATEN.

ATEN Video over IP – dlaczego warto?

Na rozwiązania ATEN AV over IP warto postawić z wielu powodów, które najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie konkretnych produktów. Takich chociażby jak extendery (nadajniki i odbiorniki) VE8900/VE8950, dostarczające bezstratny sygnał AV 1080p/4K na długich dystansach za pośrednictwem standardowej sieci Gigabit Ethernet. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom, jakie napotykają integratorzy systemów podczas wdrażania AV over IP, oraz ułatwić im tworzenie skutecznych, łatwych w użyciu i ekonomicznych rozwiązań Digital Signage. Mają przy tym wiele zalet, takich jak:

nieograniczona skalowalność i elastyczność (od prostej konfiguracji punkt-punkt do obsługi nawet 1 tys. odbiorników – dając taki wybór, rozwiązanie zapewnia „wszystko w jednym”: funkcjonalność extendera, przełącznika oraz matrycy z obsługą ścian wideo);
nieskomplikowana konfiguracja IP (za pomocą przycisków na panelu przednim można swobodnie przełączać źródła; prosta instalacja nie wymaga dużego doświadczenia z obszaru IT, nie trzeba też długo uczyć się obsługi rozwiązania);
więcej za mniej dzięki połączeniom łańcuchowym (sieć AV można łatwo rozbudowywać i bez kolejnych przełączników  sieciowych, zwiększających koszty);
brak dodatkowych serwerów i oprogramowania (urządzeniami AV over IP bezproblemowo zarządza się za pomocą przeglądarki internetowej, logując się do dowolnego nadajnika lub odbiornika.

W rezultacie rozwiązania VE8900/VE8950 sprawdzają się w różnych miejscach, takich jak: lotniska, kampusy, centra konferencyjne i galerie handlowe.

Rozwiązanie docenione przez branżę

W świecie idealnym obsługa nawet bardzo rozbudowanej instalacji nie powinna być trudna – do tego dążyli konstruktorzy rozwiązań VE8900/VE8950. Na ich obudowach umieścili duże, czytelne wyświetlacze i przyciski do ustawiania oraz przełączania źródeł, dzięki którym nie są potrzebne żadne zewnętrzne systemy sterowania (w bardziej skomplikowanych wdrożeniach przyda się interfejs przeglądarki). Pracę z extenderami ATEN-a ułatwiają także wyraźnie opisane porty, zintegrowane z obudową uchwyty do wygodnego montażu oraz diody LED do szybkiej diagnostyki. Kolejną korzyścią dla użytkownika jest wspomniana już możliwość łączenia urządzeń w łańcuch w celu prostego zwiększania zasięgu sieci AV, bez nadmiaru okablowania i stosowania dodatkowych przełączników sieciowych (co ogranicza koszty w przeliczeniu na port sieciowy).

Użytkowe zalety rozwiązań tajwańskiej marki zostały docenione przez branżę. Obsługujący technologię 4K extender Video over IP VE8950 otrzymał Red Dot Design Award 2018, jedną z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w dziedzinie wzornictwa. VE8950 został wyróżniony za skoncentrowany na użytkowniku projekt, ułatwiający integratorom systemowym wdrażanie dużych rozwiązań Digital Signage oraz ścian wideo.

Więcej informacji: www.atenpoland.com
tel. 514 120 220, office@pl.aten.com

ATEN
Działa na rynku od 40 lat i specjalizuje się w opracowywaniu systemów łączności oraz technik dostępu i współużytkowania zasobów. Firmie przyświeca motto: „Po prostu lepsze połączenia”. Rozwiązania tej marki łączą użytkowników w każdym miejscu i o dowolnym czasie, zapewniając komunikację i możliwość udostępniania informacji. Produkty firmy są oferowane w Polsce od 1997 r. Polskie biuro ATEN, wraz nowoczesnym showroomem, zostało otwarte w kwietniu 2018 r. w Warszawie.