Zdaniem partnera

Agnieszka Borowiec, Business Unit Manager Dell CSG, Ingram Micro  

Obecność na DTF 2022 była dla nas wielką przyjemnością i niezwykłą przygodą – po ponad dwóch latach w końcu mogliśmy się wszyscy zobaczyć na żywo. I co równie ważne – czerpać wiedzę z ogromnej liczby spotkań tematycznych. Jako globalny dystrybutor mamy świadomość naszej roli w budowaniu odpowiedzialnego za przyszłość biznesu, dlatego też szczególnie inspirujące były dla nas spotkania dotyczące szeroko pojętego EKO-IT.

Bardzo cieszymy się, że w przypadku marki Dell nie są to tylko marketingowe kampanie greenwashingowe, ale decyzje prawdziwe i przede wszystkim mające realny wpływ na środowisko, w którym wszyscy żyjemy.  Fascynujące były też sesje dotyczące pracy hybrydowej – teoretycznie już wszyscy do takiego modelu przywykliśmy, a jednak okazuje się, że dzięki odpowiednio zoptymalizowanemu środowisku możemy poprawić zarówno komfort, jak i wydajność pracy naszych zespołów. Nie potrafimy się już doczekać DTF w przyszłym roku i jeszcze raz gratulujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom genialnego wydarzenia.

  
Wojciech Muras, CEO, net-o-logy  

Obecne wyzwania przedsiębiorstw i organizacji to znalezienie odpowiedzi na pytanie „Jak optymalizować koszty produktów i usług IT  jednocześnie zachowując szanse na wdrożenie koncepcji data driven business”. I na te odpowiedzi podczas Dell Technology Forum zarówno przedstawiciele Dell Tech, jak i partnerzy, w tym spółka net-o-logy, próbowali odpowiedzieć. Dlatego w  dyskusjach dominowały scenariusze ciągłości działania oraz optymalizacji kosztów energii, gdzie nowe technologie pozwalają uzyskać niższe TCO dla nowych, bardziej efektywnych energetycznie technologii, w czasie krótszym niż 3 lata. A to wszystko należy realizować w dynamicznym wzroście ryzyka utraty informacji związanych z wojną w cyberprzestrzeni.

  
Arkadiusz Nowak, wiceprezes, Geotechnology IT Group  

Obserwując trendy na rynku IT oraz kierunek rozwoju, w którym idą nasi klienci wydaje się, że zdecydowanie rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe. Metodyczne szkolenia i webinary, które prowadzimy uświadamiają klientów o zaletach rozwiązań chmurowych, a w szczególności rozwiązań hybrydowych łączących środowisko fizyczne z zasobami chmurowymi. Innym rosnącym zapotrzebowaniem, które daje się zaobserwować jest korzystanie z urządzeń IT w modelu usługowym – Device as a Service. To trend od pewnego czasu obserwowany na świecie i cieszący się coraz większym zainteresowaniem w Polsce.

  
Emilia Kowalczyk-Stefańska, Team Leader Commercial PC Systems, AB  

Dell Technologies Forum 2022 było wydarzeniem o ogromnej skali, biorąc pod uwagę liczbę uczestników, stoisk czy różnorodność ścieżek tematycznych. Dała się zauważyć wyjątkowa dbałość o realizację każdej prelekcji, zarówno pod względem technicznym, jak i doboru tematyki, która obejmowała aktualne trendy technologiczne. Zresztą Dell nie tylko odpowiada na bieżące potrzeby klientów, ale również kreuje nowe trendy i szuka rozwiązań wykraczających poza teraźniejsze potrzeby. Według nas, spośród tematów takich jak: środowisko multicloud, praca hybrydowa, edge i bezpieczeństwo, ESG, cyfrowa transformacja, to właśnie te dotyczące cybersecurity i cyfrowej transformacji będą cieszyć się największym zainteresowaniem, a rozwiązania z nimi związane – największym popytem. Tu warto przypomnieć, że jednym ze sposobów na ochronę danych jest zbudowanie tzw. cyfrowego bunkra na urządzeniach Dell PowerProtect Data Domain, którego skuteczność oparta jest na trzech mechanizmach: AirGap, cyfrowej kłódce i kopiach migawkowych (snapshotach). Jako dystrybutor AB dziękujemy firmie Dell za umożliwienie wzięcia udziału w dyskusji i spotkaniach z tak dużą liczbą partnerów i klientów końcowych.