IP. DuraVision FDF2304W–IP (23”) i FDF4627W-IP (46”) wyświetlają obrazy z wielu kamer IP jednocześnie i zapewniają łatwą integrację z systemem zarządzania wideo (VMS). Modele te nie potrzebują dodatkowego komputera, w związku z tym cechuje je bardzo duża elastyczność, jeśli chodzi o miejsce instalacji – ograniczenie stanowi w tym wypadku tylko dostęp do sieci komputerowej i zasilania.

Łatwa integracja z systemami VMS

Aby zapewnić kompatybilność swoich produktów z różnymi systemami VMS, EIZO blisko współpracuje z liderami branży, takimi jak Genetec, Milestone i Accelence Technologies. Dzięki temu są dostępne dodatkowe opcje, jak chociażby przesyłanie przez VMS komunikatów o zdarzeniach do dekodera IP, który reaguje na nie w zaprogramowany sposób, np. automatycznie zmieniając układ okien na ekranie po zarejestrowaniu użycia karty wejściowej do budynku. Owocem takiej współpracy jest opracowana wspólnie z Genetec wtyczka, która umożliwia płynną integrację z platformą bezpieczeństwa Genetec Security Center. Platforma ta łączy w sobie funkcje, takie jak: kontrola dostępu, monitoring wizyjny, automatyczne rozpoznawanie numerów na tablicach rejestracyjnych, analityka i wykrywanie intruzów. Dzięki integracji użytkownicy mogą zdalnie konfigurować i kontrolować monitory IP, co zapewnia łatwą obsługę i skuteczne zarządzanie. Korzystając z platformy Security Center z zainstalowaną wtyczką, monitory IP DuraVision można rejestrować oraz kontrolować za pomocą tego samego systemu, który służy do zarządzania innym sprzętem, np. kamerami IP, systemami uwierzytelniania i systemami wykrywania. Pozwala to uprościć zarówno proces instalacji, jak i codzienną obsługę.

Wolnostojący dekoder IP: DuraVision DX0211-IP

DX0211-IP zapewnia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP oraz wyświetlanie obrazów w czasie rzeczywistym. Współpracuje z monitorami o różnych wymiarach i rozdzielczościach (również sprzętem innych producentów), dlatego doskonale nadaje się do konfiguracji wieloekranowych i ścian wizyjnych. Dekoder EIZO łączy się bezpośrednio ze switchem obsługującym kamery IP. Nie wymaga komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem. Dekoder wyposażono w dwa wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840×2160) na maksymalnie dwóch monitorach naraz. DuraVision DX0211-IP potrafi też dekodować i kompresować sygnały H.265, H.264 i MJPEG, zachowując wysoki współczynnik FPS nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości Full HD (1920×1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze prędkość FPS wynosi 20 klatek na sekundę.Dla dekodera można skonfigurować maksymalnie 64 różne kamery IP, w tym kamery 4K. DuraVision DX0211-IP obsługuje protokoły ONVIF Profile S, Axis VAPIX i Panasonic,a także RTSP. Bezpośrednie połączenie z kamerami IP umożliwia strumieniowaniesygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi być wyświetlany w czasie rzeczywistym, ale nie ma potrzeby jego przechowywania.

Więcej informacji: Karolina Trojanowska, dyrektor marketingu Alstor,

k.trojanowska@alstor.com.pl, www.eizo.pl