Rośnie świadomość klientów co do szerokiej funkcjonalności kamer IP. Doceniana jest np. możliwość przesyłania komunikatów głosowych, zdalnego podglądu obrazu na urządzeniach przenośnych oraz odbierania alarmów na smartfonach. Coraz większego znaczenia nabierają funkcje analizy obrazu. Zliczanie obiektów, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych dzięki oprogramowaniu zainstalowanemu w kamerach to już chleb powszedni. Ale rozwój technologii video surveillance trwa. Czołowi producenci pracują nad efektywnym wykorzystaniem technologii AI w rozwiązaniach do monitoringu wizyjnego.

Firmy informatyczne, którym tematyka sieci IP jest świetnie znana, zaczynają stanowić konkurencję dla tradycyjnych instalatorów AV, szybko zdobywając kwalifikacje w zakresie systemów dozoru. Zwłaszcza że pracy na tym rynku nie brakuje. Wcześniej wdrożone w przedsiębiorstwach rozwiązania wymagają modernizacji lub wymiany. Są firmy, które wprowadziły monitoring w ograniczonym zakresie, a teraz chcą go rozwinąć. Wciąż dużo jest też takich, które decydują się na to zabezpieczenie po raz pierwszy.

Monitoring wizyjny i kontrola dostępu to jeden z mocno rozwiniętych działów EET Europarts, duńskiego dystrybutora VAD, który od wielu lat działa na polskim rynku. W ofercie tej firmy znajdują się produkty topowych marek z dziedziny monitoringu, jak: Acti, Axis, Pelco, Sony, Canon i Hikvision. Uzupełnia je marka własna dystrybutora – Ernitec. Poza sprzętem EET oferuje także oprogramowanie (Mirasys, Milestone) do zarządzania materiałem wideo, jak również pozostałe elementy infrastruktury niezbędne do budowy systemów wizyjnych, m.in. okablowanie i specjalistyczne dyski twarde.

 

Hikvision: cała naprzód

W tej części asortymentu EET, która dotyczy rozwiązań monitoringu, szczególnie szeroko reprezentowane są produkty Hikvision. Co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę ubiegłoroczny ranking magazynu A&S „Security 50”. Hikvision zajmuje w nim pierwsze miejsce w grupie liderów branży zabezpieczeń. Jednocześnie uznawany jest w tym gronie za najszybciej rozwijającego się dostawcę. Chińska firma od początku działalności specjalizuje się w rozwiązaniach surveillance. Prowadzi sprzedaż w ponad 100 krajach. Oprócz szerokiej gamy kamer stacjonarnych i obrotowych oferuje m.in. rejestratory analogowe, hybrydowe, NVR, HD-TV oraz serwery wideo. Produkty Hikvision dostarczane są do wielu sektorów. Producent na badania i rozwój przeznacza ok. 8 proc. rocznych przychodów, a na całym świecie ma ponad 2,4 tys. partnerów. Współpracuje z liderami technologii, jak np.: Intel, Sony, Hisilicon, WD i Seagate.

W ofercie Hikvision znajdują się kamery z serii PRO, działające w rozdzielczości 4K. Dzięki oszczędnej kompresji H.265+, inteligentnej analizie obrazu oraz technologii Darkfighter (umożliwia pracę przy ograniczonym świetle) stanowią trafny wybór w przypadku zaawansowanych zastosowań. Linia kamer PanoVu z kolei zapewnia jednoczesne uzyskanie panoramicznego widoku oraz wydobycie detali obrazu. Do głównych linii produktowych można zaliczyć aktualnie wdrażane serie EasyIP 4.0 oraz TurboHD 5.0. Ponadto Hikvision dostarcza kamery termowizyjne z zaawansowaną detekcją i czujnikiem temperatury. Producent skupia się na wykorzystaniu w swoich systemach bezpieczeństwa sztucznej inteligencji i inwestuje w to od 2006 r.

EET Europarts, będące jedynym w branży IT autoryzowanym dystrybutorem Hikvision, jest dobrze przygotowane do obsługi partnerów. Wyznaczyło specjalistów odpowiedzialnych za dział monitoringu wizyjnego, którzy pomagają integratorom w doborze i wycenie produktów tej oraz innych marek. Portfolio jest szerokie – od rozwiązań typowo pudełkowych po elementy do rozległych systemów. Dystrybutor wie, że szczególnego wsparcia potrzebują firmy informatyczne, które zdobywają doświadczenie na tym rynku. Dlatego mogą one liczyć na prawdziwie partnerskie podejście i solidne doradztwo w kwestiach dotyczących video surveillance.

 

Więcej informacji

Anna Hajner,

Sales Manager, aha@eeteuroparts.pl,

tel. 22 701 24 96

 

 

Patryk Piasek,

Sales Manager, ppi@eeteuroparts.pl,

tel. 58 550 75 33

www.eet.pl