Kluczowym wyzwaniem dla pracodawców stało się dostarczenie takich narzędzi i takiego dostosowania przestrzeni biurowych, aby nie tylko pracownicy, ale i cała organizacja mogła w efektywny sposób korzystać z udogodnień wynikających z pracy hybrydowej.

Realizując swoje potrzeby w zakresie hybrydowej komunikacji, organizacja decyduje się z reguły na jedną, podstawową platformę spotkań wirtualnych. Jednak najczęściej brakuje jej odpowiedniego wyposażenia sal konferencyjnych i przestrzeni biurowych w urządzenia, które dobrze obsłużą takie hybrydowe spotkania. Konieczne staje się także umożliwienie współpracy z wieloma innymi platformami, używanymi przez klientów i partnerów firmy. Dopiero po spełnieniu tych warunków pracownicy zyskują w przestrzeni biurowej lepszą niż w domu obsługę spotkań hybrydowych. Biuro daje im unikalną możliwość bezpośredniej interakcji ze współpracownikami, tak istotną chociażby w procesie kreacji lub rozwoju produktów.

Kompletny zestaw urządzeń do współpracy w ramach hybrydowych spotkań oferuje Cisco. Funkcjonalność zestawu dodatkowo zwiększyła się w wyniku wspólnych działań Cisco i Microsoftu w zakresie integracji rozwiązań komunikacyjnych. Obecnie można zarejestrować wybrane terminale wideo Cisco do Microsoft Teams w trybie MTR (Microsoft Teams Rooms).

To znacząca zmiana dla partnerów Cisco, ponieważ wielu ich klientów korzysta z Microsoft Teams i wciąż poszukuje najbardziej optymalnego sposobu zapewnienia pracy hybrydowej. Tymczasem terminale wideo Cisco to sprawdzone i stabilne rozwiązanie, które obsługuje nie tylko platformę komunikacyjną Webex, ale także – dzięki nowej możliwości bezpośredniej rejestracji w Microsoft Teams – uzupełnia i wzmacnia dotychczasowe inwestycje klientów.

W efekcie zastosowania sztucznej inteligencji rozwijane są przy tym funkcjonalności, które znacznie poprawiają doświadczenie uczestniczenia w konferencjach wideo. Ciekawe funkcjonalności terminali to: wyciszanie hałasów, optymalne układy ekranów poprzez odpowiednie kadrowanie uczestników (tzw. frames) czy też rozpoznawanie gestów.  

Grupa klientów, jaka powstaje z połączenia świata Microsoftu i Cisco, jest bardzo duża.  Do wielu z nich można trafić z rozwiązaniem, które pomoże im w stworzeniu doskonałych warunków do pracy hybrydowej. Da im ono wolność wyboru – będą mogli wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Microsoft Teams Rooms oraz cały potencjał wirtualnych spotkań na platformie Webex. 

O tym, jak szybko dodać do swojej oferty najgorętsze na rynku IT technologie (takie jak wirtualne spotkania Webex i Microsoft Teams), będzie się można dowiedzieć na konferencji Channel Partner Experience 2023, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca w Łodzi. Najwyższy poziom merytoryczny wszystkich sesji gwarantują gospodarze wydarzenia: ALSO, Ingram Micro i TD SYNNEX. Partnerem medialnym wydarzenia jest CRN Polska.