CPX: wolność wyboru w erze pracy hybrydowej
Po doświadczeniach wymuszonego przez pandemię zdalnego trybu pracy bardzo wzrosły oczekiwania powracających do biur pracowników. Potrzebują teraz wszechstronnej platformy, która zapewni obsługę komunikacji na najwyższym poziomie.

Kluczowym wyzwaniem dla pracodawców stało się dostarczenie takich narzędzi i takiego dostosowania przestrzeni biurowych, aby nie tylko pracownicy, ale i cała organizacja mogła w efektywny sposób korzystać z udogodnień wynikających z pracy hybrydowej.
Realizując swoje potrzeby w zakresie hybrydowej komunikacji, organizacja decyduje się z reguły na jedną, podstawową platformę spotkań wirtualnych. Jednak najczęściej brakuje jej odpowiedniego wyposażenia sal konferencyjnych i przestrzeni biurowych w urządzenia, które dobrze obsłużą takie hybrydowe spotkania. Konieczne staje się także umożliwienie współpracy z wieloma innymi platformami, używanymi przez klientów i partnerów firmy. Dopiero po spełnieniu tych warunków pracownicy zyskują w przestrzeni biurowej lepszą niż w domu obsługę spotkań hybrydowych. Biuro daje im unikalną możliwość bezpośredniej interakcji ze współpracownikami, tak istotną chociażby w procesie kreacji lub rozwoju produktów.
Kompletny zestaw urządzeń do współpracy w ramach hybrydowych spotkań oferuje Cisco. Funkcjonalność zestawu dodatkowo zwiększyła się w wyniku wspólnych działań Cisco i Microsoftu w zakresie integracji rozwiązań komunikacyjnych. Obecnie można zarejestrować wybrane terminale wideo Cisco do Microsoft Teams w trybie MTR (Microsoft Teams Rooms).
To znacząca zmiana dla partnerów Cisco, ponieważ wielu ich klientów korzysta z Microsoft Teams i wciąż poszukuje najbardziej optymalnego sposobu zapewnienia pracy hybrydowej. Tymczasem terminale wideo Cisco to sprawdzone i stabilne rozwiązanie, które obsługuje nie tylko platformę komunikacyjną Webex, ale także – dzięki nowej możliwości bezpośredniej rejestracji w Microsoft Teams – uzupełnia i wzmacnia dotychczasowe inwestycje klientów.
W efekcie zastosowania sztucznej inteligencji rozwijane są przy tym funkcjonalności, które znacznie poprawiają doświadczenie uczestniczenia w konferencjach wideo. Ciekawe funkcjonalności terminali to: wyciszanie hałasów, optymalne układy ekranów poprzez odpowiednie kadrowanie uczestników (tzw. frames) czy też rozpoznawanie gestów.
Grupa klientów, jaka powstaje z połączenia świata Microsoftu i Cisco, jest bardzo duża. Do wielu z nich można trafić z rozwiązaniem, które pomoże im w stworzeniu doskonałych warunków do pracy hybrydowej. Da im ono wolność wyboru – będą mogli wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Microsoft Teams Rooms oraz cały potencjał wirtualnych spotkań na platformie Webex.
O tym, jak szybko dodać do swojej oferty najgorętsze na rynku IT technologie (takie jak wirtualne spotkania Webex i Microsoft Teams), będzie się można dowiedzieć na konferencji Channel Partner Experience 2023, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca w Łodzi. Najwyższy poziom merytoryczny wszystkich sesji gwarantują gospodarze wydarzenia: ALSO, Ingram Micro i TD SYNNEX. Partnerem medialnym wydarzenia jest CRN Polska.
Podobne artykuły
CPX: pełna (chmurowa) kontrola nad siecią
Zarządzanie sieciami przedsiębiorstw w modelu chmury znacząco upraszcza wszystkie działania związane z administrowaniem infrastrukturą.
SASE: o tym warto rozmawiać z klientami!
Czasy, gdy niemal cała komunikacja między pracownikiem a aplikacją odbywała się w wewnętrznej sieci organizacji, już nie wrócą. Dlatego niezbędne jest rozwiązanie, które w erze pracy hybrydowej i powszechnego wykorzystania usług SaaS, zaoferuje najwydajniejszy, a zarazem najbezpieczniejszy dostęp.
HPE Alletra dHCI: architektura na miarę czasu
Anachroniczna, złożona infrastruktura IT przeszkadza w zarządzaniu i ochronie danych. Zdecydowanie lepiej radzi sobie na tym polu architektura hiperkonwergentna, jak HPE Alletra dHCI.