Connect Distribution – produktowy update
Od sprzedażowych pewniaków do produktowych premier – tegoroczny roadshow miał na celu prezentację aktualnej oferty warszawskiego VAD-a.
Choć portfolio Connect Distribution stale ewoluuje, to od pewnego czasu dystrybutor koncentruje się na systemach bezpieczeństwa z zarządzaniem i monitoringiem, pamięciach masowych, a także wirtualizacji. Stawia głównie na niszowe i nowatorskie produkty, by w ten sposób, jak deklarują przedstawiciele Connecta, wyróżnić się na rynku.
Z punktu widzenia partnerów niszowość ma oczywiście przekładać się na możliwość uzyskania większych marż. Przedstawiciele dystrybutora przekonują także, że jego oferta ma duży potencjał usługowy i do sprzedaży licencji można dołożyć sporą wartość dodaną.
– Od lat skupiamy się na kilku wybranych dziedzinach, kontrolując naszą ofertę przez zamykanie mniej rentownych linii produktowych i staranne wyszukiwanie takich rozwiązań, jakie będą dobrze się sprzedawać na polskim rynku. Z tego bowiem, że jest na coś duży popyt za oceanem, wcale nie wynika, że produkt znajdzie klientów także u nas – twierdzi Sławomir Karpiński, Channel Manager w Connect Distribution.
Jeśli chodzi o pamięci masowe, zaprezentowano zalety oprogramowania do wirtualizacji firmy DataCore. Szczególną uwagę zwracano na możliwości tworzenia rozwiązań hiperkonwergentnych, o których na rynku infrastruktury data center mówi się coraz więcej. Jak tłumaczył uczestnikom roadshow Sławomir Karpiński, hiperkonwergencja w uproszczeniu polega na tym, że serwer staje się kompletnym modułem infrastruktury, bo – nie przestając pełnić roli elementu przetwarzającego dane – obsługuje jednocześnie zwirtualizowaną pamięć masową. A klienci coraz częściej poszukują rozwiązań o dużym stopniu wewnętrznej integracji.
Wirtualizacja w ofercie Connect Distribution jest reprezentowana także oprogramowanie Parallels. Wyróżnia się ono w kategorii infrastruktury dla wirtualnych pulpitów i aplikacji (VDI) tym, że może wirtualizować wybrane pojedyncze aplikacje i udostępniać je na urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi, także poprzez chmurę.
Z kolei w kategorii bezpieczeństwa Connect Distribution zwraca uwagę na rozwiązania firmy Ipswitch. Wśród nich jest produkt MOVEit do bezpiecznego transferu informacji. Ułatwia szybkie przesyłanie plików z dowolnego miejsca i o dowolnej wielkości (także bardzo dużych), chroniąc je za pomocą szyfrowania. Zapewniane bezpieczeństwo danych powinno mieć dla klientów szczególnie duże znaczenie w kontekście zgodności z regulacjami RODO/GDPR, które zostaną wprowadzone niebawem.
Ochronę sieciową w tradycyjnej formie rozwiązań sprzętowych reprezentuje w portfolio dystrybutora SonicWall. Przekonywano, że produkty tego producenta zapewniają m.in. skuteczną obronę przed zagrożeniem, o którym ostatnio jest wyjątkowo głośno. W przypadku majowego globalnego ataku ransomware WannaCry, bo oczywiście o nim mowa, użytkownicy SonicWall byli w posiadaniu szczepionki chroniącej przed tym złośliwym oprogramowaniem.
Z kolei oprogramowanie Flexera polecano jako skuteczne narzędzie nie tylko do automatyzacji instalowania oprogramowania i jego aktualizacji, ale także do zarządzania licencjami pod kątem zgodności z umowami licencyjnymi oraz optymalizacji wykorzystania licencji.
Bardzo mocną pozycją, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży, w ofercie Connect Distribution ma SolarWinds. Ponieważ klienci mają coraz bardziej skomplikowane systemy IT, potrzebują narzędzia, które umożliwi im skuteczne zarządzanie infrastrukturą i zwiększy bezpieczeństwo, jednocześnie dając wgląd w to, co dzieje się w ich sieciach. W tym obszarze SolarWinds okazuje się atrakcyjną cenowo alternatywą dla platform rynkowych potentatów.
Tegoroczny roadshow był też okazją do produktowych premier. Spośród zupełnych nowości warto wymienić: PhishMe – rozwiązanie o nowatorskim i nietypowym podejściu do obrony przed phishingiem, Thycotic – oprogramowanie do zarządzania hasłami i dostępem uprzywilejowanym (PAM), a także Raynet – kolejny (obok Flexery) zestaw narzędzi do zarządzania licencjami.
Connect Distribution Roadshow 2017 – galeria ze zdjęciami
Podobne artykuły
Niebezpieczne połączenie
Infrastruktura krytyczna to bardzo często połączenie IT i OT. Dlatego trzeba wiedzieć, do jakiego stopnia procedury i narzędzia są wspólne dla obu tych środowisk.
Connect Distribution Roadshow: „stawiamy na bezpieczeństwo”
Tematem przewodnim spotkań z partnerami w trzech miastach - Krakowie, Poznaniu i Warszawie - było bezpieczeństwo. I nie mogło być inaczej, jeśli właśnie w tym kierunku rozwija się oferta Connect Distribution.
Sprzęt coraz bardziej inteligentny
Producenci sprzętu IT pokładają duże nadzieje w generatywnej sztucznej inteligencji. Bieżący rok przyniesie wstępną weryfikację ich oczekiwań.