Sławomir Karpiński, prezes Connect Distribution, w swoim wystąpienia nawiązał do najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w historii firmy. Dystrybutor już od początku konsekwentnie stawia na unikalne, a jednocześnie interesujące z technologicznego punktu widzenia produkty. Swojego rodzaju ciekawostką jest fakt, że w 2000 r. firma wprowadziła na rynek własne oprogramowanie recentCRM, które dwa lata później otrzymało Grand Prix targów Komputer Expo.

– Nasze portfolio różni się od oferty innych dystrybutorów. To świadoma strategia, która pozwala partnerom Connectu sprzedawać produkty z większą marżą i bez obaw, że ich konkurenci zaproponują klientom taki sam produkt – tłumaczył Sławomir Karpiński, prezes Connect Distribution.

Jakie są plany na kolejne lata? Obecnie dystrybutor oferuje rozwiązania trzydziestu producentów, koncentrując się na czterech obszarach rynku IT: bezpieczeństwie, monitorowaniu i zarządzaniu sieciami, pamięciach masowych oraz narzędziach dla deweloperów. 

W warszawskim  spotkaniu oprócz resellerów oraz integratorów, uczestniczyli przedstawiciele producentów – DataCore Software, SonicWall, Thycotic, SmartBear Software, Ipswitch oraz Flexera. Ostatnia z wymienionych firm otrzymała nagrodę za najdłuższą współpracę z Connect Distribution, która trwa nieprzerwanie już od osiemnastu lat. Flexera oferuje rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w dużych środowiskach informatycznych, narzędzia do zarządzania poprawkami i aktualizacjami czy wieloplatformowe systemy do tworzenia wersji instalacyjnych oprogramowania. Christian Kuitcha-Champion, Business Development Manager w Sigma Software Distribution, przekonywał partnerów, że jest to perspektywiczny segment rynku. 

–  Secunia, będąca częścią Flexery, wykryła w ubiegłym roku aż 17 tysięcy luk w oprogramowaniu różnych producentów – o 20 proc. więcej aniżeli rok wcześniej. Natomiast przeciętny czas potrzebny na wyeliminowanie luk w aplikacji wynosi 186 dni. Tak długi okres wynika z coraz większej ilości i rodzajów oprogramowania wykorzystywanego przez firmę. Działy IT nie panują nad sytuacją – podkreśla Christian Kuitcha-Champion.

Dziurawe oprogramowanie to nie jedyny problem, z którym borykają się administratorzy. Równie groźni potrafią być niefrasobliwi lub działający na szkodę przedsiębiorstwa pracownicy. Ich buszowanie po firmowej sieci można ograniczyć poprzez wdrożenie systemów do nadawania uprawnień i zarządzania tożsamością, w tym PAM (Privileged Account Management). O roli produktów w procesie ochrony danych mówiła Charlotte Archer, Channel Sales Manager w Thycotic. Jak wynika z danych IANS aż 62 proc. przypadków cyberprzestępcy zyskują dostęp do danych za pomocą przechwyconych haseł do kont użytkowników uprzywilejowanych. 

– Niestety, tradycyjne systemy ochrony skupiają się na zabezpieczeniu brzegu sieci i nie zdają egzamin w przypadku ochrony kont uprzywilejowanych – wyjaśnia Charlotte Archer.

Connect Distribution dużą wagę przywiązuje nie tylko do sprzedaży systemów bezpieczeństwa. Ważną pozycję w portfolio dystrybutora stanowi oprogramowanie do monitoringu sieci SolarWinds, oferowane na polskim rynku od pięciu lat. 

 

To rozwiązanie w pełni konfigurowalne o modułowej architekturze, cechujące się proaktywnym podejściem do zarządzania IT. Produkt sprawdzi się w każdej firmie, gdzie potrzebne jest kompleksowe oprogramowanie do monitoringu – zapewnia Marta Zborowska, Sales Director w Connect Distribution. 

 

Connect Distribution nie zwalnia tempa i w jubileuszowym roku poszerzył ofertę o systemy hiperkonwergentne Maxta, oprogramowanie Zerto do replikacji maszyn wirtualnych, platformę Cofense zabezpieczającą przed phishingiem oraz bezagentową aplikację NAC Portnox. Szerzej nieznane nazwy producentów, a także ich oferta są wyraźnym sygnałem, że dystrybutor nie zamierza schodzić z obranej przed laty ścieżki. 

 

NAGRODZONE FIRMY

Nagrody dla resellerów

CEZAR – za najdłuższą współpracę z firmą CONNECT DISTRIBUTION

TTS COMPANY- za największą liczbę zamówień złożonych w historii firmy CONNECT DISTRIBUTION

SOFTWAREONE POLSKA – za największą dynamikę wzrostu we współpracy z firmą CONNECT DISTRIBUTION 

TRECOM – za największą transakcję w historii firmy CONNECT DISTRIBUTION

JAME-TECH- za wyjątkową terminowość w płatnościach dla firmy CONNECT DISTRIBUTION

 

Nagroda dla dostawcy 

FLEXERA SOFTWARE – za najdłuższą współpracę z firmą  CONNECT DISTRIBUTION