Tegoroczne zawody największych branżowych twardzieli odbyły się po raz pierwszy w formule IT & Business, jak też w nowym miejscu – Głęboczek Vine Resort & SPA nad wyjątkowo malowniczym jeziorem Forbin. Jednak to, co najważniejsze, czyli wspaniała rodzinna atmosfera i przyjazna rywalizacja bez niepotrzebnej „spiny”, niezmiennie jest wizytówką tego wydarzenia. Na dystansie olimpijskim zmierzyło się 34 zawodników, zaś w sprincie na mecie stanęło ponad 20 triathlonistek i triathlonistów, z takich firm jak Asseco, Asus, D-Link, Komputronik, Ingram Micro, Microsoft, Samsung i in.       

Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał Miłosz Sowiński, wicemistrz Polski na dystansie olimpijskim i posiadacz rekordu Polski w zawodach Ironman (uzyskany w Bahrainie w 2018 roku – 4:45:27). Z kolei już po zakończeniu zmagań zawodnicy spotkali się z Łukaszem Grassem, autorem książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” o Jerzym Górskim, pierwszym polskim zdobywcy mistrzostwa świata w podwójnym triathlonie.

To, co chciałbym podkreślić, to wspaniałe historie naszych zawodników, którzy jeszcze kilka lat temu nie wychodzili zza biurek, borykali się z nadwagą i byli nałogowymi palaczami. A teraz tryskają energią, zdrowiem i zajmują miejsca na podium w wyjątkowo wymagającej, ale też dającej niesamowitą satysfakcję dyscyplinie sportowej. Takie metamorfozy są dla mnie osobiście najbardziej satysfakcjonujące, bo dowodzą, że chcieć to móc – mówi Marcin Sowiński, pomysłodawca i dyrektor zawodów.

Warto podkreślić, że w tym roku konkurencją samą w sobie okazała się strefa zmian, ze względu na długi i stromy podbieg od wyjścia z wody do stanowiska z rowerami. Można się było spotkać z opinią, że to najtrudniejszy taki element topografii terenu na wszystkich tegorocznych polskich zawodach triathlonowych. Tym bardziej gratulacje należą się zwycięzcom Pucharu CRN Polska w kategorii „Najszybsza zmiana” (czas mierzony od wyjścia z wody do jazdy rowerem i od zejścia z roweru do rozpoczęcia biegu). W tym roku bezkonkurencyjni okazali się: Marcin Michalewicz z Cloud2B.pl na dystansie olimpijskim (z czasem 00:01:18) oraz Sławomir Pruchniewski z Asseco Active Team na dystansie Sprint (00:01:46). Brawo!     

Galerię zdjęć z tegorocznych zawodów można obejrzeć tutaj

Poniżej lista zwycięzców:

Dystans olimpijski (kobiety)

1.      Gizela Rakowska (Videoliciuos) 2:40:55

2.      Maria Peńsko (Samsung) 2:42:48

Dystans olimpijski (mężczyźni)   

1.      Marcin Michalewicz (Cloud2B.pl) 2:15:13

2.      Bernard Bocian (Komputronik) 2:18:46

3.      Tomasz Rachwalik (Dell Technologies) 2:19:32

Dystans sprint (kobiety)

1.      Emilia Dryżałowska (Billennium Squad) 1:21:48

2.      Anna Nowak (Worldpeople) 1:31:43

3.      Magdalena Wolska (Microsoft) 1:33:51

Dystans sprint (mężczyźni)  

1.      Sławomir Pruchniewski (Asseco Active Team) 1:09:37

2.      Grzegorz Gierasimiuk (Samsung) 1:13:19

3.      Marek Piekarski (Fides Travel) 1:13:36

Klasyfikacja drużynowa (dystans olimpijski)

Komputronik (Jakub Jeziółkowski, Filip Kałas, Radosław Olejniczak, Patryk Szachewicz) 5:50:44

Ingram Micro (Paweł Rybarczyk, Marcin Sowiński, Kinga Szczypkowska, Jarosław Szafrański) 5:53:08

Billennium Squad (Paweł Ćwieka, Emilia Dryżałowska, Michał Smęt, Adam Wojciuk) 6:02:06

Klasyfikacja drużynowa (dystans sprint)

Synerise (Peter Bodis, Eugeniusz Licznarowski, Marcin Rachwał) 7:43:55

Samsung (Jakub Kiedrowicz, Oskar Olczak, Maria Peńsko) 7:49:19

Jak Emeryci (Michał Laskowski, Krzysztof Pawlicki, Maciej Różalski) 8:24:35