W ofercie monitorów biznesowych Samsung pojawiły się w tym roku nowe modele. Charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, z których część podnosi standardy związane z ergonomią i wydajnością pracy, inne natomiast mają pozytywny wpływ na koszty ponoszone przez firmę, głównie ze względu na efektywne zarządzanie poborem mocy. Dodatkowo nowoczesny wygląd poszczególnych modeli dodaje splendoru biurowemu wnętrzu.

Mowa o nowych urządzeniach z serii SR650 (LS27R650FDUXEN i LS24R650FDUXEN), T40F (LF24T400FHUXEN) i T85F (LF27T850QWUXEN). Monitory koreańskiej marki zostały wyposażone w matryce IPS i zaawansowany mechanizm regulacji położenia ekranów. Można je nie tylko ustawić na odpowiedniej dla użytkownika wysokości (funkcja Tilt), ale też pochylić w zakresie od – 5 do 24 stopni (Swivel), obrócić w zakresie od – 45 do 45 stopni w poziomie (HAS) i w pionie (PIVOT). Monitory Samsung są kompatybilne ze standardem VESA, co maksymalnie upraszcza ich instalację. W sumie naprawdę łatwo je dostosować do indywidualnego stylu pracy użytkownika lub specyfiki miejsca, w którym mają działać.

Zdrowe oczy

Trudno dzisiaj o pracownika biurowego, który nie doceniłby wyświetlaczy, które zapewniają jednakowy komfort widzenia w czasie długich godzin spędzonych przy komputerze. Dlatego odbiorców biznesowych niewątpliwie zainteresują dwie funkcje obecne w monitorach Samsung: Flicker Free (zapobiega migotaniu ekranu) i Eye Saver Mode (redukuje emisję szkodliwego dla wzroku niebieskiego światła). Efekt? Wyższa koncentracja i wydajność osoby pracującej przy komputerze. Pulę korzyści zwiększa technologia Smart Eco Saving, pozwalająca na znaczne, bo 10-proc. zmniejszenie zużycia energii pobieranej przez wyświetlacz. Zachowana zostaje przy tym jakość obrazu, ponieważ Smart Eco Saving dostosowuje jasność czarnych sekcji ekranu, jednocześnie regulując wartość wzmocnienia RGB.

Dla każdego coś miłego

Oprócz powyższej, ogólnej charakterystyki, każdy z nowo wprowadzonych modeli wyróżniają cechy szczególne. Modele serii SR650 zostaną niewątpliwie docenione przez wielbicieli nowoczesnego designu ze względu na stopkę w kształcie litery Y i ciemnografitowe wykończenie. Brak ramek z trzech stron ekranu, poza funkcją estetyczną, ma również praktyczną: po zestawieniu z drugim monitorem powstaje niemal jednolity i dwa razy większy obszar roboczy. Panel IPS zapewnia wyrazisty, wierny kolorom obraz. Kąt widzenia 178 stopni sprawia, że obraz wygląda tak samo dobrze z punktu widzenia osoby, która siedzi na wprost monitora, jak i tych, którzy patrzą na niego z innej perspektywy. Szeroka gama portów (w tym Hub USB – 2 x USB 3.0 i 2 x USB 2.0) zapewnia pełną łączność, niezbędną w dzisiejszym życiu zawodowym. Monitory SR650 oferowane są w wersjach o przekątnej 24 i 27 cali.

Z kolei nowy model wyświetlacza Samsung z serii T40F zadowoli zarówno pracowników biurowych, jak i graczy. Urządzenie ma przekątną 24 cale i zostało dodatkowo wzbogacone w technologię AMD Free Sync, która eliminuje zacinanie się animacji i rozrywanie klatek w grach. Funkcjonalność monitora rozszerzają złącza HDMI i D-Sub.

Praca w trybie multitasking

Model T85F okaże się szczególnie pomocny osobom, które zmagają się w pracy z tak zwaną wielozadaniowością. Multitasking jest w tym przypadku wspomagany przez funkcje: Picture by Picture (pozwala na podłączenie do monitora dwóch różnych urządzeń i jednoczesne wyświetlanie z nich danych), Picture in Picture (na ekranie zostaje wydzielone mniejsze okienko, które działa jak drugi monitor), a także Easy Setting Box (ułatwia wyświetlanie w ramach monitora wielu okien o różnych rozmiarach w różnych pozycjach). W modelu T85F zastosowano panel IPS, a kąt widzenia wynosi 178 stopni, podobnie jak w przypadku pozostałych nowych monitorów Samsung. T85F z trzech stron nie ma ramki, a dzięki funkcji Daisy Chain możliwe jest skonfigurowanie dwóch monitorów za pomocą jednego kabla, bez podłączania do komputera każdego wyświetlacza z osobna.

Zdaniem eksperta

Krzysztof Kunicki, Product Manager odpowiedzialny w Samsungu za monitory LCD

W 2020 roku wszystkim modelom monitorów Samsung, przeznaczonym do użytkowania w firmach, został przyznany najnowszy certyfikat Energy Star 8.0. Dla naszych partnerów przygotowaliśmy także szereg narzędzi, które będą im pomocne w przygotowaniach do postępowania przetargowego. W przypadku bardziej zaawansowanych rozwiązań mogą także liczyć na pomoc naszych wyspecjalizowanych inżynierów (presales), którzy wspólnie z partnerem wybiorą optymalne rozwiązanie dla klienta końcowego. Warto podkreślić, że ostatnio z powodu pandemii COVID-19 bardzo rozwinął się obszar pracy zdalnej. W przypadku home office dobry monitor jest często niezbędnym elementem do sprawnego, wydajnego wykonywania zadań służbowych. Nowo wprowadzone na rynek biurowe monitory Samsung znakomicie nadają się do tej roli.