W ciągu kilku lat jednemu z największych na świecie producentów komponentów i notebooków, znanemu także z szerokiej gamy produktów konsumenckich, udało się stworzyć całkiem spore portfolio rozwiązań serwerowych. Oferta odpowiada podstawowym potrzebom obsługi serwerowej w przedsiębiorstwach różnej wielkości.

Portfolio obejmuje systemy typu tower i rack (1U, 2U i 4U), wyposażone w 1 i 2 procesory. Producent dostarcza także systemy blade i serwery graficzne, które mogą być wykorzystywane również jako bardzo rozbudowane stacje robocze. Dostępne są nie tylko modele na platformie Intel, ale też z układami AMD. Obok serwerów ASUS dostarcza wydajne stacje robocze – od najprostszych rozwiązań po duże, 2-procesorowe maszyny.

 

Oferta Barebone

Na rynku serwerów ASUS-a wyróżnia oferta typu Barebone. Producent dostarcza partnerom oprócz kompletnych serwerów także ich podstawy – z płytą główną, obudową, zasilaczami, wentylatorami, ale pozbawione wszystkich innych komponentów (procesorów, dysków, pamięci itp.). Resellerzy mają zatem możliwość doposażenia serwerów w wybrany i najbardziej korzystny z ich biznesowego punktu widzenia sposób. Opcja zakupu niekompletnych systemów powinna zainteresować wielu partnerów, którzy mają dostęp do komponentów w atrakcyjniejszych cenach niż te już „obrandowane” przez producentów serwerów.

W przypadku wszystkich rozwiązań serwerowych (w tym typu Barebone) i stacji roboczych w ramach 3-letniego serwisu gwarancyjnego zapewniana jest szybka wymiana wadliwych komponentów – w ciągu jednego dnia roboczego. Daje to partnerom producenta możliwość przejęcia obsługi serwisowej on-site i zorganizowania jej dla klientów końcowych. W ten sposób, z logistycznym wsparciem producenta, można zarabiać na dodatkowej usłudze.

 

Leszek Powierża, Country Product Manager ASUS, odpowiedzialny za serwery i miniPC

Silna pozycja, jaką ASUS ma na globalnym rynku komputerów PC, przesłania trochę fakt, że oferujemy także szeroką gamę produktów serwerowych. Dlatego zależy nam, by więcej partnerów wiedziało, że może robić z nami dobry biznes, sprzedając wysokiej jakości serwery i stacje robocze. Ułatwiamy im współpracę, oferując wiele korzyści w ramach programu partnerskiego. A klienci końcowi mogą być pewni, że wysokie standardy, z jakich ASUS jako A-brand znany jest w branży notebooków i komponentów PC, są zagwarantowane także w ofercie serwerowej.

 

Nowy program partnerski

Niedawno ruszył program partnerski dla polskich resellerów, który daje im wiele korzyści, w tym specjalne rabaty i możliwość rejestrowania projektów. W ramach programu dostępne są szkolenia online i portal ASUS Advantage. Autoryzowani partnerzy mają zapewnioną pomoc producenta na każdym etapie pracy nad projektami. Każdy z nich może liczyć na wsparcie techniczne i handlowe. Do ich dyspozycji jest także pula sprzętu demo. Producent zapewnia wiele opcji serwisowych, obejmujących pakiety on-site, on-site NBD, pozostawienie dysków u klienta itp.

Dystrybutorem serwerów i stacji roboczych ASUS w Polsce jest ABC Data.

Więcej informacji: 

biznes@asus.com