Resellerzy wybierali najlepszych z 200 dystrybutorów (ich lista pochodzi z najnowszej edycji ‚Przewodnika Resellera’) w 5 kategoriach: serwis, dostępność towarów, warunki finansowe, fachowość kadry i internetowy system sprzedaży. Najwięcej głosów łącznie we wszystkich kategoriach (blisko 21 proc.) uzyskał Action. Wyprzedził, choć trzeba przyznać, że tylko o 4 proc., inną firmę dystrybucyjną z Warszawy – ABC Datę. Trzecie miejsce zajęło AB, które zgromadziło jednak znacznie mniej głosów (niemal o jedną czwartą) niż Action. Na Tech Datę zaś, czwartą firmę w rankingu, głosowało o około jedną trzecią mniej resellerów niż na dystrybutora z Wrocławia.
W przypadku Actionu o zwycięstwie zadecydowała duża liczba głosów w kategoriach dostępność towarów (dystrybutor otrzymał za nią najwięcej głosów i okazał się zwycięzcą w tej kategorii) i warunki finansowe. W liczbie głosów, które padły na ABC Datę, największy udział mają wskazania zebrane za warunki finansowe, internetowy system sprzedaży, a także serwis (ABC Data uzyskała pierwszą pozycję w zakresie dwóch ostatnich kryteriów). AB zawdzięcza swoje trzecie miejsce głównie temu, że zdaniem resellerów oferuje najlepsze warunki finansowe (rekordzista pod względem liczby głosów w tej kategorii). Tech Data zaś zebrała najbardziej znaczącą liczbę głosów za fachową kadrę.

Poza ścisłą czołówką w konkursie na Dystrybutora Roku 2003 znaleźli się: Incom (resellerzy najczęściej głosowali na niego z powodu korzystnych warunków finansowych), Veracomp (klientom podoba się szczególnie jego system sprzedaży przez Internet), Pronox Technology (najczęściej wybierano go za to, że ma fachową kadrę) oraz California Computer (najwięcej głosów padło na nią w kategoriach serwis i fachowa kadra). Resellerzy wskazywali w konkursie na Dystrybutora Roku również inne firmy (ogółem padło na nie ponad 20 proc. głosów). Żadna z nich jednak nie zgromadziła większej liczby głosów niż 2 proc.
Resellerzy głosowali na Dystrybutora Roku w grudniu 2003 r. Polegało to na wypełnieniu internetowej ankiety. Uroczyste uhonorowanie Actionu tytułem Dystrybutora Roku 2003 oraz wręczenie wyróżnień ABC Dacie, AB i Tech Dacie odbyło się podczas Gali IT.