Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Archiwum

Autor: Redakcja | Dodano: 2019-06-14 16:40

WYNIKI konkursu z nagrodami – Plebiscyt CRN za 2018

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu w Plebiscycie CRN Polska i wyłonienie laureatów - osób i firm, które w 2018 roku miały największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT. Poniżej przedstawiamy zdobywców nagród przyznanych za najciekawsze i najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na pytania konkursowe, zamieszczone w formularzu do głosowania.

konkurs 2019 konkurs CRN konkurs z nagrodami plebiscyt CRN wyniki konkursu
Autor: Redakcja | Dodano: 2018-06-09 16:01

WYNIKI konkursu z nagrodami – Plebiscyt CRN za 2017

Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu w Plebiscycie CRN Polska i wyłonienie laureatów - osób i firm, które w 2017 roku miały największy wpływ na kanał dystrybucyjny polskiej branży IT. Poniżej przedstawiamy zdobywców nagród przyznanych za najciekawsze i najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na pytania konkursowe, zamieszczone w formularzu do głosowania.

konkurs plebiscyt CRN wyniki konkursu
Autor: Karolina Marszałek | Dodano: 2015-07-22 13:51

Mongo DB: zarządzanie bazą danych w chmurze

Tradycyjne podejście do przetwarzania danych w przypadku systemów zarządzania relacyjną bazą danych nie we wszystkich przypadkach jest najbardziej optymalne. Konieczność przechowywania coraz bardziej rozbudowanych i skomplikowanych danych, oraz próba ich opisania w postaci tabel i relacji może prowadzić do wolnych wielotabelowych zapytań i rozrośniętych indeksów. W niektórych przypadkach, zamiast korzystać z narzędzia uniwersalnego, warto sięgnąć po system specjalistyczny. Jednym z takich systemów oferowanych w CloudPortal jest nierelacyjny system zarządzania bazą danych MongoDB.

aplikacje internetowe cloudportal silniki bazodanowe
Autor: Dorota Gutkowska | Dodano: 2015-07-13 17:30

Mechanizmy wysokiej dostępności relacyjnych baz danych w CoudPortal.pl

Wszystkie aplikacje udostępnianie w CloudPortal ze względu na elastyczną architekturę platformy w dużym stopniu wykorzystują dodatkowe usługi. Rozproszone systemy plików, bazy SQL i NOSQL, usługi kolejkowania, pamięci podręczne sesji i wiele innych mają zagwarantować szeroką gamę możliwości dla tworzonych i udostępnianych przez platformę rozwiązań.

aplikacje w chmurze chmura obliczeniowa cloud computing cloudportal mariadb 10 usługi w chmurze
Autor: Krzysztof Pasławski | Dodano: 2015-06-02 08:00

Aplikacje Ruby na platformie CloudPortal

CloudPortal jest elastyczną platformą PaaS, która umożliwia tworzenie i utrzymywanie w jednym środowisku aplikacji przygotowanych w najpopularniejszych językach programowania i korzystających z szerokiej gamy usług. Jednym ze wspieranych środowisk uruchomieniowych jest konfiguracja wspierająca aplikacje Ruby, Rack, Rails i Sinatra.

aplikacje w chmurze chmura obliczeniowa cloud computing cloudportal market aplikacji paas ruby usługi w chmurze