W każdym przedsiębiorstwie, które korzysta z oprogramowania serwerowego firmy Microsoft, osoby odpowiedzialne za IT mają wiele problemów do rozwiązania. Do jakich plików ma dostęp ten, a nie inny użytkownik, i jak najszybciej uzyskać tę informację? Jak zyskać pewność, że do ważnych dokumentów nie ma dostępu nikt niepowołany? Jak sprawić, by struktura grupy była jak najbardziej przejrzysta? Jak ograniczać koszty IT, by nie odbiło się to na poziomie bezpieczeństwa?

Oprogramowanie 8MAN firmy Protected Networks umożliwia zarządzanie prawami dostępu do systemu Windows w unikatowy sposób. Pakiet ten oferuje zarówno zintegrowany wgląd w prawa dostępu użytkowników i grup (Active Directory, serwery plików, SharePoint), jak i możliwość zarządzania nimi. Centralizuje, analizuje i wizualizuje prawa dostępu. Administratorzy zyskują też bardzo łatwy dostęp do różnego typu raportów.

 

Mocne argumenty dla klientów

Sprzedawca oferujący rozwiązanie 8MAN ma wiele argumentów, które powinny przekonać wszystkie osoby odpowiedzialne za informatykę w firmie klienta. Dyrektorów IT z pewnością przekona możliwość ograniczania kosztów. Po pierwsze, zagwarantuje im, że wszyscy administratorzy będą pracować w ten sam sposób. Po drugie, 8MAN jest komercyjnym rozwiązaniem z profesjonalnym wsparciem, które umożliwi firmie pozbycie się wielu najróżniejszych narzędzi i skryptów. Po trzecie, zwiększy się bezpieczeństwo, dzięki zmniejszeniu ryzyka utraty wrażliwych danych.

Administratorów przekona fakt, że to rozwiązanie przyjazne użytkownikowi, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy mają go używać na co dzień. Gdy korzysta się z funkcji wbudowanych w Windows, raportowanie dotyczące Active Directory i kontrola praw dostępu do plików mogą być uciążliwe. Oprogramowanie 8MAN gwarantuje wykonanie audytu praw dostępu. Dzięki temu, że powtarzalne czynności są przeprowadzane znacznie szybciej (za pomocą szablonów i kreatorów), administratorzy będą mieli więcej czasu na inne zadania.

 

Menedżerom działów wsparcia 8MAN zapewnia szybsze rozwiązywanie problemów, wpływając jednocześnie na obniżenie ryzyka dostępu niepowołanych osób. Pozwala na optymalizację wewnętrznych procesów i przepływu pracy.

 

Szybki audyt

Oprogramowanie 8MAN konkuruje z innymi rozwiązaniami do zarządzania serwerami Microsoft, które można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to rozwiązania oferowane jako narzędzia wielofunkcyjne. Chociaż umożliwiają analizę wybranych rodzajów problemów, rzadko oferują wysoki poziom transparentności w odniesieniu do systemu Active Directory i serwerów plików. Najczęściej muszą być zainstalowane na serwerach, a dostarczane przez nie raporty nie zostały stworzone z myślą o typowych administratorach i wymagają od odbiorcy dużej wiedzy technicznej.

8MAN nie jest kolejnym prostym narzędziem, ale rozwiązaniem, które optymalizuje wszelkie aspekty procesu zarządzania prawami dostępu w całym przedsiębiorstwie. Kluczowe są takie czynniki jak: standaryzacja, optymalizacja, ograniczanie kosztów, dokumentacja i łatwość audytu. 8MAN jest przeznaczony dla osób, które zarządzają prawami dostępu na co dzień, np. w dziale wsparcia. Dlatego ma im ułatwiać pracę, a nie ją komplikować.

Druga kategoria produktów na rynku to rozwiązania Identity Management. Mają opinię jednych z najbardziej złożonych systemów w środowisku IT i równie trudne jest ich wdrożenie (może trwać nawet dwa lata, podczas gdy implementacja 8MAN zabierze zaledwie dwie godziny). Oczywiście, ich możliwości są większe niż oferuwane przez 8MAN. Gdy jednak celem jest standaryzacja i dokumentowanie procesów, można go osiągnąć dużo szybciej niż za pomocą IDM i za ułamek ich kosztów.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Protected Networks i oprogramowania 8MAN w Polsce jest Prianto.

Dodatkowe informacje:

Rafał Goszyk,

Sales Manager,

rafal.goszyk@prianto.com

Artykuł powstał we współpracy z firmami Protected Networks i Prianto.