Hitachi Vantara, korporacja obejmująca rozwiązania infrastrukturalne, analitykę, IoT, rozpoczęła redukcję zatrudnienia. Firma nie podała ich skali.

Nieoficjalne informacje, do których dotarł amerykański CRN, mówią o zwolnieniu do 1,5 tys. osób (tak podaje serwis Blocks & Files) na 12 tys. wszystkich pracowników. Z posadą mieliby pożegnać się przede wszystkim ludzie z Hitachi Consulting. Rzecznik Hitachi Vantara zaprzeczył jednak, że skala zwolnień jest tak duża oraz że dotyczą one głównie biznesu konsultingowego. Wyjaśnia redukcję koniecznością usprawnienia działalności, poprawy wyników finansowych i wzmocnienia firmy w dłuższym terminie. Zapewnił, że udzielono wsparcia zwalnianym osobom.

Integracja biznesów Hitachi

Na początku br. spółka Hitachi Consulting połączyła się z Hitachi Vantara. Było to kolejne scalanie biznesów korporacji. Hitachi Vantara utworzono w 2017 r. Jedna organizacja objęła dotychczasowe firmy: Hitachi Data Systems (infrastruktura centrów danych), Hitachi Insight Group (internet rzeczy) i Pentaho (analityka). Wraz z wchłonięciem Hitachi Consulting doszły do tego kompetencje doradcze. Takie połączenie ma lepiej wspierać klientów w cyfrowej transformacji.

Integracja sprawia, że Hitachi Vantara przekształca się w nowy rodzaj firmy specjalizującej się w infrastrukturze cyfrowej i rozwiązaniach – przekonuje rzecznik korporacji. Jednocześnie działa na szybko rosnącym rynku zarządzania danymi i analityki jak i na rynku storage'u. Podkreślił, że firma nadal koncentruje się na segmencie pamięci masowych.