Zwolnienia w Dell Technologies kosztowały 364 mln dol. w postaci odpraw w II kw. finansowym, zakończonym 4 sierpnia br. – wynika z dokumentów dla amerykańskiego regulatora giełdowego (SEC), do których dotarł CRN USA. Nie ujawniono liczby zlikwidowanych stanowisk pracy. W lutym br. firma zapowiedziała redukcję globalnej załogi o 5 proc. (6650 pracowników), co kosztowało 367 mln dol. tytułem odpraw i wydatków z nimi związanych. Z kolei w I kw. finansowym (do początku maja br.) obciążenia z tego tytułu określono na 46 mln dol.

„Największa zmiana w historii”

W sumie więc w br. koszt zwolnień w Dell Technologies wyniósł 777 mln dol. Zmiany w zespołach są związane m.in. ze zmianą strategii sprzedaży pamięci masowych, która będzie bardziej polegać na współpracy z partnerami.

Ówczesny prezes ds. sprzedaży i obsługi klientów Bill Scannell nazwał ten krok „największą zmianą w historii” w modelu wejścia Della na rynek.

W II kw. finansowym przychody Dell Technologies spadły o 13 proc. r/r, do 22,9 mld dol., w tym sprzedaż pamięci masowych jedynie o 3 proc., do 4,2 mld dol. Wiceprezes i dyrektor operacyjny Jeff Clarke zapewnił, że „środowisko popytowe poprawiało się w szybszym tempie, niż przewidywaliśmy”, szczególnie w czerwcu i lipcu br.