Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozstrzygnął przetarg na zakup 10 tys. monitorów. Postępowanie ogłoszono w kwietniu br. Zostało podzielone na dwie części po 5 tys. monitorów. W każdej z nich państwowa ubezpieczalnia przeznaczyła na zakupy po ok. 5,35 mln zł (więc w sumie ok. 10,7 mln zł).

Oferty złożyły cztery firmy

Wybranym wykonawcą zarówno w cz. 1 jak cz. 2 został MBA System, który zgarnął pełną pulę 100 pkt. Jedyne kryterium wyboru stanowiła cena.

Tym samym ZUS wyda na nowe monitory niemal o połowę mniej, niż zamierzał (łączna wartość ofert MBA System to ok. 5,7 mln zł).

ZUS potrzebuje monitorów o przekątnej 23 – 24 cali Full HD z matową matrycą o jasności 250 cd/mkw, czasie reakcji do 8 ms GtG, złączami DisplayPort i HDMI wraz z kablami, oraz z 5-letnią gwarancją. Wymaga dostarczenia wszystkich urządzeń w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Sprzęt trafi do centrali ZUS i 143 oddziałów na koszt wykonawcy.

ZUS wiosną br. przyjął nową strategię rozwoju IT. W tym roku na przetargi IT zamierza przeznaczyć ok. 820 mln zł, w tym ok. 60 mln zł na sprzęt.