Seshashayee Sridhara (Mittu Sridhara) nie wejdzie do zarządu Allegro.pl od 1 października br.

Allegro: to osobista decyzja

„Spółka została poinformowana przez Pana Seshashayee Sridhara (Mittu Sridhara), że nie jest on w stanie objąć obowiązków członka zarządu Allegro.pl z dniem 1 października 2021, jak pierwotnie planowano (…) Oświadczył, że podjął tę decyzję wyłącznie z powodów osobistych” – komunikuje korporacja.

Tym samym Mittu Sridhara złożył rezygnację z powołania do pełnienia tej funkcji. Allegro.pl to spółka z o.o., należąca do notowanej na giełdzie Allegro.eu.

Dotychczas był CTO w Careem, spółce oferującej usługi zamawiania pojazdów, przejętej przez Ubera. Został powołany do zarządu Allegro.pl w czerwcu 2021 r. jako Chief Technology Officer, gdy jednocześnie ogłoszono rezygnację dotychczasowego CTO, Piotra Szybiaka. Był on związany z Allegro od blisko 20 lat.

Nowy CTO nadal poszukiwany

W związku z rezygnacją spółka nadal poszukuje długoterminowego zastępstwa dla Piotra Szybiaka, który zrezygnował w czerwcu po wielu latach pełnienia funkcji CTO.

Marcin Mazurek, jeden dyrektorów w zespole technologii Allegro.pl, nadal będzie pełnić funkcję tymczasowego CTO i kierować zespołem liderów technologii (Technology Leadership Team).