Do Nethone dołączył Mark Burton jako Chief Technology Officer. Jest to twórca rozwiązań przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML, Anti-Money Laundering). W warszawskiej spółce będzie odpowiedzialny za opracowywanie i rozbudowywanie rozwiązań do wykrywania oszustw.

Przed dołączeniem do Nethone pracował w brytyjskiej firmie Northrow, także działającej w modelu SaaS i tworzącej produkty AML. Wcześniej sprawował menadżerskie stanowiska inżynieryjne w Yell, GeoSentric i NEC.  

Nethone dostarcza rozwiązania SaaS, umożliwiające wykrywanie oszustw i zapobieganie im. Ma klientów m.in. w branży e-commerce i finansowej.

Nominacja Marka Burtona to nie jedyna zmiana w kadrze zarządzającej firmy. W 2021 r. Maciej Pitucha awansował na stanowisko Chief Data Officer z  funkcji Head of Data Science, którą objął w 2018 r. Jego obowiązki w obszarze data science i inżynierii dodatkowo powiększyły się o zarządzanie produktem.

Maciej Pitucha ma duże doświadczenia we wdrażaniu projektów IT, data science i inżynierii. Zanim dołączył do Nethone pracował w Polsce i Niemczech dla firm konsultingowych takich jak Deloitte i EY, a następnie w Startups FinAi.   

Jak komunikuje spółka, nowy skład zarządu ma przyspieszyć rozwój zaawansowanego rozwiązania do walki z oszustwami w branży e-commerce i instytucjach finansowych.