Z dniem 7 marca rada nadzorcza spółki powołała Ilonę Weiss, dotychczasową wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, do pełnienia funkcji wiceprezesa ds. finansowych i operacyjnych. Tomasz Zatorski, który dotychczas odpowiadał za finanse w zarządzie, pozostaje w ABC Dacie na stanowisku Dyrektora Finansowego. Menedżer jest związany z firmą od 14 lat.

– Niedługo ogłosimy plan rozwoju na najbliższe lata, nad którym pracuje zarząd. Doświadczenie i kompetencje Pani Ilony Weiss będą dla spółki bardzo istotne w najbliższym czasie. Dlatego właśnie rada nadzorcza zdecydowała się rozszerzyć zakres jej odpowiedzialności – poinformował prezes ABC Daty, Norbert Biedrzycki.

Ilona Weiss weszła do zarządu spółki w grudniu 2012 r. Wcześniej, w latach 2010 – 2012, była wiceprezesem ds. finansowych w Sygnity. Posiada ponad 20–letnie doświadczenie w pracy na kierowniczych stanowiskach. Karierę zawodową rozpoczęła w 1992 r. w Banku Handlowym. W latach 1993 – 1996 pracowała w Telekomunikacji Polskiej jako ekonomista. W 1996 roku dołączyła do grupy Alcatel, zajmując kierownicze stanowiska w dziale finansowym. Po fuzji Alcatel-Lucent, w 2006 roku objęła stanowisko  menedżera odpowiedzialnego za unifikację zasad  sprawozdawczości finansowej połączonych  firm. W latach 2008-2010 była Dyrektorem Finansowym w Sage. 

Ilona Weiss jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalności Zarządzanie Finansami. Posiada również międzynarodowe kwalifikacje finansowe ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).