Dell Technologies ogłosił zmniejszenie zatrudnienia o 5 proc. (ok. 6,6 tys. osób) i zmiany w działaniu zespołów sprzedaży. Nadchodzą też roszady w kierownictwie – informuje CRN USA.

Zmieni się zakres obowiązków niektórych dyrektorów.

John Byrne, szef sprzedaży w Ameryce Północnej, przejmie odpowiedzialność za całą regionalną sprzedaż Dell Technologies. Będzie więc odpowiedzialny również za Europę, a także inne regiony: Bliski Wschód i Afrykę, Amerykę Łacińską, region Azji i Pacyfiku, Japonię i Wielkie Chiny.

W nowej roli będzie współpracował z regionalnymi zespołami Della w realizacji strategii i budowie globalnej organizacji sprzedaży. Byrne podlega szefowi światowej sprzedaży Della, Billowi Scannellowi, który pozostaje na swoim stanowisku.

Inne zmiany obejmują nowe kierownictwo w organizacji kanału sprzedaży. Diego Majdalani przejmuje odpowiedzialność za globalną sprzedaż za jego pośrednictwem. Wcześniej kierował sprzedażą międzynarodową w regionie Azji i Pacyfiku oraz Japonii, EMEA, w Chinach i Ameryce Łacińskiej.

Nadszedł czas, aby ujednolicić nasz model wsparcia, by zmaksymalizować przyszłe możliwości” — zapowiada Majdalani.

Rola Dagher, globalna szefowa ds. kanału sprzedaży Della, nadal koncentruje się na programach partnerskich i strategii.

Według Della na nowo rozdzielone role dyrektorów odpowiedzialnych za kanał sprzedaży uzupełniają się. Jeden lider koncentruje się na budowaniu nowych możliwości rynkowych, rozwijaniu podstawowej działalności, wzmacnianiu współpracy i usprawnianiu doświadczeń partnerów, a inny na realizacji sprzedaży.

„W tym roku będziemy nadal rozwijać i modernizować podstawową działalność, tworzyć nowe możliwości rynkowe, wzmacniać współpracę i usprawniać doświadczenia partnerów” – zapowiada Rola Dagher.

Inna zmiana to taka, że Pete Trizzino, który wcześniej kierował wybraną sprzedażą Dell Technologies, będzie kierował zespołem sprzedaży firmy w Ameryce Północnej.