Z początkiem listopada br. Alexander Jenbar, członek zarządu ds. technologii i innowacji T-Mobile Polska obejmie stanowisko Chief Technology Officera Telekom Deutschland oraz dyrektora zarządzającego spółki Deutsche Telekom Technik.

Alexander Jenbar dołączył do T-Mobile w Polsce we wrześniu 2022 roku. Przez ostatnie 3 lata kierował Pionem Technologii i Innowacji. W tym czasie operator m.in. rozwinął sieć 5G, rozbudował swoją infrastrukturę światłowodową i pozyskał nowe bloki częstotliwości.

Do czasu wyboru następcy odchodzącego dyrektora funkcję CTIO T-Mobile Polska będzie pełnił Andreas Maierhofer, prezes zarządu operatora.

Zespół kierowniczy w kraju opuszcza także Aleksander Bek, dyrektor departamentu kontrolingu. W ramach Grupy Deutche Telekom awansował w na stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego Magenta Telekom w Austrii.