Rada nadzorcza ATM odwołała z dniem 31 maja Sylwestra Biernackiego z funkcji prezesa i członka zarządu. Kierował on spółką od maja 2016 r. Stery firmy czasowo przejął Piotr Sieluk, dotychczas członek rady nadzorczej firmy specjalizującej się w kolokacji i hostingu.

Wcześniej kontrolę nad właścicielem centrów danych Atman przejął fundusz MCI.EuroVentures. W br. UOKiK zgodził się na koncentrację.

„ Po roku naszej obecności w akcjonariacie ATM zakończyliśmy pewien etap organizacyjnych i strategicznych zmian w spółce. Z punktu widzenia głównego inwestora, dokonaliśmy też przeglądu zamierzonych celów – wyjaśnia Maciej Kowalski, partner funduszu MCI.Euroventures,  zastępca przewodniczącego rady nadzorczej ATM – Mając na uwadze dobro wszystkich inwestorów, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu zmian w kadrze menedżerskiej. Mam przekonanie, że sprowadzenie do spółki Piotra Sieluka spotęguje jej wzrost i pozwoli dalej rozwijać się zgodnie z przyjętymi przez nasz fundusz założeniami” – dodaje Maciej Kowalski (który jest także wiceprezesem zarządu ABC Daty).

W lutym br. z funkcji wiceprezesa ATM zrezygnował Robert Zaklika, który był w zarządzie od lipca 2016 r. 

Zarząd ATM tworzą obecnie dwie osoby: Piotr Sieluk (prezes) oraz Tomasz Galas (wiceprezes).

Piotr Sieluk ma 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Od ponad 10 lat jest związany z branżą telekomunikacyjną. W ostatnich 2 latach kierował słowackim operatorem telekomunikacyjnym Benestra. W 2008 r. objął stanowisko CEO w GTS Polska. Funkcję tę piastował do momentu sprzedaży spółki Deutsche Telekom w 2014 r. W latach 2003-2005 pracował dla Energis Polska, odpowiadając za strategię oraz rozwój spółki. Po przejęciu Energis Polska przez grupę GTS związał się z funduszem inwestycyjnym Gravitas Management. W latach 2005-2008 fundusz zaangażował się w spółki z branży budowlanej, w których Piotr Sieluk pełnił rolę dyrektora finansowego oraz CEO. Piotr Sieluk karierę zawodową rozpoczął w 1995 r.nw dziale doradztwa biznesowego Deloitte&Touche.

Piotr Sieluk jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.