Promise wprowadził na rynek zewnętrzne systemy macierzowe SCSI-to-IDE. Macierze o symbolach UltraTrak100 TX4 i TX8 działają odpowiednio z 4 i 8 twardymi dyskami Ultra ATA/100. Macierze mają możliwość tworzenia pełnej gamy poziomów RAID-u: 5, 3, 0+1, 1 i 0. Są niezależne od systemu operacyjnego oraz platformy sprzętowej.
Oba systemy macierzowe współpracują zarówno z dyskami Ultra ATA/100, jak i starszymi – Ultra ATA/66. Mają zewnętrzny interfejs Ultra2 SCSI LVD. Po utworzeniu macierzy system widziany jest jako pojedyncze urządzenie SCSI, dlatego nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników, niezależnie od systemu operacyjnego czy typu komputera, z którym współpracuje.
Dyski instalowane są w specjalnych kieszeniach, dzięki czemu w przypadku awarii można je wymienić, nie przerywając pracy macierzy (Hot Swap). Macierz ma również możliwość przydzielenia jednemu z dysków funkcji Hot Spare, dzięki czemu na tym dysku rozpoczyna się automatyczna odbudowa macierzy natychmiast po stwierdzeniu uszkodzenia jednego z dysków.
Obudowa macierzy wyposażona jest w redundantne zasilacze typu Hot Swap oraz w redundantne wentylatory zapewniające optymalną, stale kontrolowaną temperaturę pracy.
Umieszczony na obudowie ciekłokrystaliczny wyświetlacz pozwala na kontrolę pracy macierzy. Zestaw diód dla każdego dysku określa jego stan pracy, uszkodzenie lub odbudowę uszkodzonej macierzy. Kontroler zainstalowany w macierzy pracuje wykorzystując procesor typu RISC Intel i960 oraz pamięć cache 16 MB.
Dystrybutorem macierzy Promise jest Alstor.