Zbigniew Jagiełło, wieloletni szef PKO Banku Polskiego, stanie na czele rady nadzorczej MCI Capital. Obejmie również funkcję senior advisor. 

„Dołączenie Zbigniewa Jagiełły do Grupy MCI Capital to dla nas wielkie wsparcie. Należy on do najbardziej rozpoznawalnych postaci świata finansów w Polsce i naszej części Europy oraz ma ogromne doświadczenie w zakresie transformacji cyfrowej. Pod jego kierownictwem PKO Bank Polski przekształcił się tak naprawdę w nowoczesny fintech z licencją bankową” – chwali osiągnięcia menedżera Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital i dominujący akcjonariusz spółki. 

Szef MCI liczy na to, że dzięki nowej nominacji MCI Capital umocni swoją pozycję w regionie, zaś plany ekspansji w obszarze digital private equity zyskają nową dynamikę.

Pomysłodawca Chmury Krajowej

Zbigniew Jagiełło od 1995 r. pracuje w instytucjach rynku kapitałowego. Był prezesem PKO BP w latach 2009 – 2021. Za jego kadencji bank awansował na pierwsze miejsce na liście najwyżej wycenianych polskich spółek na GPW.

Jagiełło był także inicjatorem powstania Polskiego Standardu Płatności BLIK, twórcą transformacji technologicznej banku i pomysłodawcą powołania Operatora Chmury Krajowej, co nastąpiło w 2018 r. (OChK utworzyły PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju).

Ma wykształcenie informatyczne. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Nowy partner i ekspansja na zachodzie Europy

Jednocześnie MCI Capital poinformował, że Greg Debicki dołączył jako partner inwestycyjny i szef zespołu syndykacji transakcji.

Greg Debicki

Będzie odpowiedzialny za rozszerzanie obecności MCI Capital w Europie Zachodniej i budowę portfela inwestycji średniej wielkości w regionie, skoncentrowanych przede wszystkim na biznesach z obszaru oprogramowania, marketplace, fintech i infrastruktury cyfrowej.

Ponadto ma odpowiadać za rozwój platformy syndykacyjnej, która pomoże w pozyskiwaniu kapitału zewnętrznego do realizacji dużych transakcji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„To pierwszy taki międzynarodowy transfer w naszej historii” – mówi Tomasz Czechowicz.

Przed MCI Greg Debicki pracował przez prawie 10 lat w kanadyjskich funduszach emerytalnych i bankach, realizując wielomiliardowe programy inwestycyjne private equity. Ma również doświadczenie jako dyrektor w zarządach spółek prywatnych.